Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Уроци по Dreambox (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=189)
-   -   skin DM800HD se (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=27807)

нид 24-02-2013 13:20

skin DM800HD se
 
Здравейте
От няколко дена съм с DM800HD se.Изтеглин си няколко нови скина.
Когато сетнах скин PLI HD.. такова му е името в менютата се появиха маимунки и празни полета.Как мога да си варна скина които е по дифолт?
Сега от дистанционното не мога.

фото 24-02-2013 13:44

Изтриваш проблемния скин чрез DCC и след рестарт се оправя.

нид 24-02-2013 14:08

Извинявам се още един път,но това DCC програма ли е или някакво меню?

Pipp0 24-02-2013 16:05

Цитирай:

Първоначално написано от нид (Мнение230292)
Извинявам се още един път,но това DCC програма ли е или някакво меню?

влизаш по ftp usr/share/enigma2 и намираш скина PLI-HD и го изтриваш,рестарт на приемника и си готов

ali_baba 24-02-2013 16:31

Цитирай:

Първоначално написано от нид (Мнение230292)
Извинявам се още един път,но това DCC програма ли е или някакво меню?

Колега, ставате смешни вече с тия въпроси...... може ли да имаш DM 800SE и да незнаеш какво е DCC??? ми попрочетете малко преди да купите такъв приемник и да задавате въпроси! пиша го защото почти всеки втори, който си купи такъв приемник незнае елементарни неща;)

BOBIKAT 24-02-2013 18:01

Цитирай:

Първоначално написано от ali_baba (Мнение230312)
Колега, ставате смешни вече с тия въпроси...... може ли да имаш DM 800SE и да незнаеш какво е DCC??? ми попрочетете малко преди да купите такъв приемник и да задавате въпроси! пиша го защото почти всеки втори, който си купи такъв приемник незнае елементарни неща;)

Той приемника го взима с линия и сменена парола. Следващият въпрос ще бъде как да я смени :D

нид 24-02-2013 18:03

влизаш по ftp usr/share/enigma2 и намираш скина PLI-HD и го изтриваш,рестарт на приемника и си готов

Дааа.....отидох на това място и изтрих папката с това име...рестарт на приемника.
Сега вече нямя нищо.Мога само с бутоните на дист. канал напред и канал назад...

Хиена 24-02-2013 18:15

Защо го накарахте така “урболежката“ да си изтрие скина, който в момента е по подразбиране ?
Вие така ли си триете нещата, когато искате да ги махнете ?
Сега трябва в един файл, да се изтрие реда с името на скина, който приемника в момента търси да зареди и него вече го няма, но не мога да се сетя кой точно, понеже не съм си в вкъщи.Как може скин който работи да се изтрие без да се зададе по подразбиране да стартира с друг.
Хайде някой колега ако се сеща да му посочи пътя ако желае.
Нещата май ще отидат на преинстал.


П.П.

Отиди в /etc/enigma2/config

Отвори го и изтрий реда с името на скина config.skin.primary_skin=PLI HD.../skin.xml
След това рестартирай.Ако не се зареди скина по подразбиране коректно, значи си забърсал брутално файлове, които трябват на другите.
Друг път вместо така брутално да се трие, просто сменете името на папката с скина и изтрийте в конфига реда, който съм показал по-горе.

нид 24-02-2013 19:08

Благодаря за съвета,но в /etc/enigma2/ няма config..има файл с име "settins" където като го отворя има:/etc/enigma2/ settins
config.skin.primary_skin=PLI_HD/skin.xml
но не мога да го трия или редактирам

ali_baba 24-02-2013 19:30

Не ,че неможеш а просто незнаеш как;) като го отвориш с DCC даваш десен бутон на файла и после избираш ЕDIT и след като го редактираш избираш FILE Save and exit..... Но така ще е като нищо не се чете преди да се купува, работата ще е трудна:hammer:


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:58.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.