Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Монтаж и настройка на антени (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Монтажист за София на сателитни антени (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42727)

КСГ 16-08-2017 06:02

Монтажист за София на сателитни антени
 
Бих Искал да попитам за качествен монтажист за град София.
Става въпрос за антена офсет 1.6м стационарна (мултифийд) на балкон 4 етаж

Пишете на лични съобщения ориантировачна цена.

Благодаря на отзовалите се.

дрим 16-08-2017 10:27

Колега, мой съвет е да се ориентираш като монтаж на покрива.
Този размер антена специално на мултифийд, монтирана на стойка изнесена извън балкон, стена или каквото и да е, предполага алпинисти за настройка.
И по-лошото е, че при евентуални размествания, няма да имаш шанс да коригираш дъгата. Да не говорим зимата, при един сняг, как всичките "врабчета" ще се вледенят и заснежат, пак ще ти трябва достъп да ги чистиш.

Помисли добре и недей да правиш компромиси, да не говорим, че този размер офсет ще има 20 фокуса, не знам какво искаш да гледаш, но един офсет 120 мисля, че ще ти е ок, ще хващаш всичко, което се лови и с 160 в София ;)

КСГ 16-08-2017 10:57

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение458857)
Колега, мой съвет е да се ориентираш като монтаж на покрива.
Този размер антена специално на мултифийд, монтирана на стойка изнесена извън балкон, стена или каквото и да е, предполага алпинисти за настройка.
И по-лошото е, че при евентуални размествания, няма да имаш шанс да коригираш дъгата. Да не говорим зимата, при един сняг, как всичките "врабчета" ще се вледенят и заснежат, пак ще ти трябва достъп да ги чистиш.

Помисли добре и недей да правиш компромиси, да не говорим, че този размер офсет ще има 20 фокуса, не знам какво искаш да гледаш, но един офсет 120 мисля, че ще ти е ок, ще хващаш всичко, което се лови и с 160 в София ;)

Фийдовете от 7е,10е,23.5е,0.8w

КСГ 15-10-2017 07:51

Покрив
 
Вслушах се в съвета на Дрим, пишете на лични съобщения орянтировачна цена за монтаж и настройка на покрив на блок, става въпрос за град София.

Благодаря на отзовалите се.

CITRON 16-10-2017 12:41

Цитирай:

Първоначално написано от КСГ (Мнение463496)
Вслушах се в съвета на Дрим, пишете на лични съобщения орянтировачна цена за монтаж и настройка на покрив на блок, става въпрос за град София.

Благодаря на отзовалите се.

Най-добре е да се дойде на място и да се огледа.

ХоХо 02-11-2022 17:23

Здравейте,

Търся човек за настройка на Офсет 120 см на H-H мотор.
Моят майстор явно е много зает.

София, Център.

;;650

Veskop 02-11-2022 18:17

едва ли, по-скоро на никой не му се занимава за тия пари дето се плащаха навремето и с тия цени дето са сега да му се язди по покривите...

katopatisia 02-11-2022 18:22

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение579767)
едва ли, по-скоро на никой не му се занимава за тия пари дето се плащаха навремето и с тия цени дето са сега да му се язди по покривите...

С малко четене (с разбиране) из форума нещата стават и за без пари. Или поне ще платиш на себе си за отделеното време, но после ще си самостоятелен след първия сняг и/или градушка... ;;650

текотиен 02-11-2022 18:36

Наистина най-вероятната причина е цената на монтажа и настройка, цената да се очаква скоро да скочат цените на каквито да е монтажи , не само за сателити за всичко да сме благодарни на .... да не казвам за съжаление :(

ХоХо 02-11-2022 18:59

Теорията е ясна... Предпочитам човек да пипне както трябва. Не ми се катери по покриви (макар и не трудни), а парите се договарят.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:56.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.