Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОМПЮТРИ и периферия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Евтин Windows? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47117)

dodo_pv 23-09-2021 17:36

Защо изобщо пишеш глупости, които някой зевзек ти ги е пуснал, за да се забавлява с теб? Има голяма разлика между тези лицензи, които коментираме тук и другите, от по 200 и повече лева. Имам и от двата вида. По-евтино ми излизат тези от по 5 долара / евро, които са еднократни. Ако се налага толкова често преинсталация на уиндоус, то лиценз и активация изобщо няма да му е нужна.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

гбг844 23-09-2021 18:26

Не се изказвай неподготвен.Занимавам се с внос и търговия на компютри втора ръка и нещата са ми кристално ясни и зевзеци няма.Кой ти говори за 200 лв.Провери си в Гугъл по какъв начин и откъде идват тия ключове по 5-10 долара и за колко легални се смятат от MS, след като нямаш лицензионен стикер или карта.Също така провери и как да си активираш дигитален лиценз еднократно без да дадеш и стотинка и как той остава завинаги свързан с дъното.

PhilipZ 23-09-2021 19:07

Въпроса на Dolby беше за Windows лиценз. Потвърждавам твърдението на гбг844. Има поне два начина да се реши проблема (даже се сещам и за трети, но е голяма гърбавиня защото първо трябва да се инсталира и активира 7-ца). Винаги досега е можело, но на 10-ка става най-лесно. Не съм сигурен дали микромеките на го правят нарочно :)
Що се отнася до офис, там фрее вариянта е само с корпоративен и МАК генератор. Недостатъка е че дори вкарано лекарстовото в изключенията на антивирусната при update на Win антивирусната го маха от изключенията и след това изтрива лекарстовто при което спира офиса на следваща проверка.

dodo_pv 23-09-2021 19:08

Аз не се изказвам, а споделям мнение. Ако имах излишно време за четене и инсталационни заигравки, бих те попитал къде точно да си я направя проклетата справка. Ясно отбелязах, че проблемът се решава за постоянно и без загуба на време срещу 10-тина лева. Затова и става въпрос в темата. Ако искаш да помогнеш, напиши им как да го направят по твоя начин.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

PhilipZ 23-09-2021 19:10

Цитирай:

Първоначално написано от dodo_pv (Мнение566126)
Аз не се изказвам, а споделям мнение. Ако имах излишно време за четене и инсталационни заигравки, бих те попитал къде точно да си я направя проклетата справка. Ясно отбелязах, че проблемът се решава за постоянно и без загуба на време срещу 10-тина лева. Затова и става въпрос в темата. Ако искаш да помогнеш, напиши им как да го направят по твоя начин.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Ако 30 сек. са "загуба" на време ;) Активацията за дадена машина е доживотна (докато не се смени дъното)
Тука не мога и не искам да пиша ;)

dodo_pv 23-09-2021 19:19

При мен, активацията ставаше за около 10 секунди. Не знам, защо е толкова бавна при теб. Изобщо не е толкова важно времето.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

гбг844 23-09-2021 19:24

Подразни ме израза за зевзека.По сложния начин е първо да се инсталира Windows 7 и да се активива с лоудъра на Daz и след това с надстройка до 10 вече си е постоянна активацията.По лесния начин е да си качите директно 10 и с помощта на скрипта Windows 10 Digital License Activation Script 7 (има го в замунда) за секунди имаш постоянен лиценз, а даже и може да се превхвърли на друго дъно с помощта на сайта на MS и този начин си е изцяло тяхна оставена вратичка за активиране.За офис пакета не става.

dodo_pv 23-09-2021 19:36

Ами аз така правя, доколкото прочетох в темата, колегите процедират по същия начин. Срещу 5 или 6 евро, получаваш линк към Майкрософт, откъдето да си изтеглиш уиндоус 10. След това се активира с ключ, който търговецът изпраща веднага след паричния превод. Ако не тръгне, дава друг ключ или от ибей връщат парите до седмица.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

гбг844 23-09-2021 19:47

Голяма фирма или корпорация си има договор с MS за покупка на лицензионни ключове.Примерно купуват 5000 ключа на пакетна цена с отстъпка и използват само 3000.Останалите 2000 продават на въпросните сайтове.Но това е нарушение според правилата за лицензиране на MS но пак си затварят очите.Затова няма смисъл да им плащате тия 5-10 долара,но всеки сам си решава.

criminall 23-09-2021 20:03

Навремето си бях купил за 5 долара от Алиекспрес ключ за Windows 10. Вече минаха 2 години и си бачка перфектно. ;)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:09.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.