Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОМПЮТРИ и периферия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Евтин Windows? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47117)

dolby 22-09-2021 01:05

Евтин Windows?
 
До колко е вярно това? Нещо много почнаха да атакуват медийно та дори и в дира оформено като статия.
https://www.godeal24.com/autumn-flas...tml?g24=gole12
Някой пазарувал ли е от тия?

dzumba 22-09-2021 08:19

Ами пробвай,аз миналата година купих от тук за 18 долара за два компютъра
https://www.goodoffer24.com/
https://www.godeal24.com/windows-10-...-bit-2-pc.html

dodo_pv 22-09-2021 10:25

Цитирай:

Първоначално написано от dolby (Мнение566018)
До колко е вярно това? Нещо много почнаха да атакуват медийно та дори и в дира оформено като статия.
https://www.godeal24.com/autumn-flas...tml?g24=gole12
Някой пазарувал ли е от тия?

Вярно е само до някъде. Пазарувал съм от подобни търговци няколко уиндоуса и офис пакети, но само от ebay.de. Два пъти са ми връщали петте евро за уиндоус. Условието е да се инсталира веднага, за да се види дали е наред ключа. Ако не е, от ибей връщат парите. От всеки друг сайт си е риск, ма к`во му плащаш? :;803

Гената89 22-09-2021 10:55

https://www.aliexpress.com/wholesale...ows+10+pro+key


Аз лично до сега проблем не съм имал,дори ако ключа се окаже неработещ,в доста редки случай,пишеш на продавача и ти дава друг,пък и се намират за по от 2лв до 6лв.

дрим 22-09-2021 11:43

От доста време купувам само от ebay. Чат-пат изкача проблем след 3-4 години, офис 365 пищи, че има проблем с акаунта, но продължава да работи офлайн на компа.
Нормално, всички тези кючове са от стари бракувани машини с корпоративни лицензи.
Но както и преди съм казвал, няма смисъл човек да се занимава с активатори и глупости, като може да си купи ключ за офис и джам до 10лв.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

dolby 22-09-2021 23:11

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение566031)
От доста време купувам само от ebay. Чат-пат изкача проблем след 3-4 години, офис 365 пищи, че има проблем с акаунта, но продължава да работи офлайн на компа.
Нормално, всички тези кючове са от стари бракувани машини с корпоративни лицензи.
Но както и преди съм казвал, няма смисъл човек да се занимава с активатори и глупости, като може да си купи ключ за офис и джам до 10лв.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Виждал съм навремето в ибей ключове ама сега нищо не излиза един няма, явно ги филтрират , та ибей отпада като вариант за мен

tedy58 22-09-2021 23:25

И аз преди година някъде купих ключ за бозата за 10-ка от тези:
https://www.goodoffer24.com/customer/account/login
Сина инсталира 10-ка преди месец и си се активира без проблем на Asus laptop.

Купих и някакъв офис 2019 тогава, но не иска да се активира. Така, че риска си го преценява всеки. Иначе бяха за по няколко долара тогава.

hector21 23-09-2021 13:58

Има и вариант да не го активираш, ако не държиш да си смениш картината на десктопа, знам че много хора карат по този начин.

dodo_pv 23-09-2021 14:49

Цитирай:

Първоначално написано от tedy58 (Мнение566074)
И аз преди година някъде купих ключ за бозата за 10-ка от тези:
https://www.goodoffer24.com/customer/account/login
Сина инсталира 10-ка преди месец и си се активира без проблем на Asus laptop.

Купих и някакъв офис 2019 тогава, но не иска да се активира. Така, че риска си го преценява всеки. Иначе бяха за по няколко долара тогава.

Да, понякога прави проблем ключа на офис пакета, но парите ги връщат, ако търговецът не ти прати друг линк за изтегляне. Повечето проблеми са с офис 365, докато 2019 почти винаги се активира https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...b121aa651d.jpg

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

гбг844 23-09-2021 16:12

Защо изобщо давате пари на разни сайтове за ключове.И тия ключове не са много по легални.Веднъж активиран Windows 10 с MS акаунт и дигитален лиценз,после при преинсталиране директно си се активира автоматично.

dodo_pv 23-09-2021 16:36

Защо изобщо пишеш глупости, които някой зевзек ти ги е пуснал, за да се забавлява с теб? Има голяма разлика между тези лицензи, които коментираме тук и другите, от по 200 и повече лева. Имам и от двата вида. По-евтино ми излизат тези от по 5 долара / евро, които са еднократни. Ако се налага толкова често преинсталация на уиндоус, то лиценз и активация изобщо няма да му е нужна.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

гбг844 23-09-2021 17:26

Не се изказвай неподготвен.Занимавам се с внос и търговия на компютри втора ръка и нещата са ми кристално ясни и зевзеци няма.Кой ти говори за 200 лв.Провери си в Гугъл по какъв начин и откъде идват тия ключове по 5-10 долара и за колко легални се смятат от MS, след като нямаш лицензионен стикер или карта.Също така провери и как да си активираш дигитален лиценз еднократно без да дадеш и стотинка и как той остава завинаги свързан с дъното.

PhilipZ 23-09-2021 18:07

Въпроса на Dolby беше за Windows лиценз. Потвърждавам твърдението на гбг844. Има поне два начина да се реши проблема (даже се сещам и за трети, но е голяма гърбавиня защото първо трябва да се инсталира и активира 7-ца). Винаги досега е можело, но на 10-ка става най-лесно. Не съм сигурен дали микромеките на го правят нарочно :)
Що се отнася до офис, там фрее вариянта е само с корпоративен и МАК генератор. Недостатъка е че дори вкарано лекарстовото в изключенията на антивирусната при update на Win антивирусната го маха от изключенията и след това изтрива лекарстовто при което спира офиса на следваща проверка.

dodo_pv 23-09-2021 18:08

Аз не се изказвам, а споделям мнение. Ако имах излишно време за четене и инсталационни заигравки, бих те попитал къде точно да си я направя проклетата справка. Ясно отбелязах, че проблемът се решава за постоянно и без загуба на време срещу 10-тина лева. Затова и става въпрос в темата. Ако искаш да помогнеш, напиши им как да го направят по твоя начин.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

PhilipZ 23-09-2021 18:10

Цитирай:

Първоначално написано от dodo_pv (Мнение566126)
Аз не се изказвам, а споделям мнение. Ако имах излишно време за четене и инсталационни заигравки, бих те попитал къде точно да си я направя проклетата справка. Ясно отбелязах, че проблемът се решава за постоянно и без загуба на време срещу 10-тина лева. Затова и става въпрос в темата. Ако искаш да помогнеш, напиши им как да го направят по твоя начин.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Ако 30 сек. са "загуба" на време ;) Активацията за дадена машина е доживотна (докато не се смени дъното)
Тука не мога и не искам да пиша ;)

dodo_pv 23-09-2021 18:19

При мен, активацията ставаше за около 10 секунди. Не знам, защо е толкова бавна при теб. Изобщо не е толкова важно времето.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

гбг844 23-09-2021 18:24

Подразни ме израза за зевзека.По сложния начин е първо да се инсталира Windows 7 и да се активива с лоудъра на Daz и след това с надстройка до 10 вече си е постоянна активацията.По лесния начин е да си качите директно 10 и с помощта на скрипта Windows 10 Digital License Activation Script 7 (има го в замунда) за секунди имаш постоянен лиценз, а даже и може да се превхвърли на друго дъно с помощта на сайта на MS и този начин си е изцяло тяхна оставена вратичка за активиране.За офис пакета не става.

dodo_pv 23-09-2021 18:36

Ами аз така правя, доколкото прочетох в темата, колегите процедират по същия начин. Срещу 5 или 6 евро, получаваш линк към Майкрософт, откъдето да си изтеглиш уиндоус 10. След това се активира с ключ, който търговецът изпраща веднага след паричния превод. Ако не тръгне, дава друг ключ или от ибей връщат парите до седмица.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

гбг844 23-09-2021 18:47

Голяма фирма или корпорация си има договор с MS за покупка на лицензионни ключове.Примерно купуват 5000 ключа на пакетна цена с отстъпка и използват само 3000.Останалите 2000 продават на въпросните сайтове.Но това е нарушение според правилата за лицензиране на MS но пак си затварят очите.Затова няма смисъл да им плащате тия 5-10 долара,но всеки сам си решава.

criminall 23-09-2021 19:03

Навремето си бях купил за 5 долара от Алиекспрес ключ за Windows 10. Вече минаха 2 години и си бачка перфектно. ;)

dolby 23-09-2021 23:10

Пуснах темата щото имам един клиент, който хич не му се дават пари а иска да има Уиндоус и офис пакета. И става въпрос за хотел , на който няма как да активирам Уиндоус по втория начин. То мога ама не си струва риска. А клиента си е клиент няма значение какъв, та единственият начин го виждам да купя от ибей или алито истински ключове. @dodo_pv в eBay.de има ключове ама съм скаран с немския, в eBay.com и eBay.co.uk нищо не излиза. Идеи?

гбг844 23-09-2021 23:47

Не вършат работа тия ключове щом иска да е изряден, защото няма COA лицензионен стикер или карта.От сайтовете имаш един хвърчащ ключ и не можеш да докажеш че е твой.Щом прави бизнес с тоя компютър да си плати за редовен лиценз.Друг въпрос е дали някога някой ще го проверява за лицензен софтуер.

atuani 24-09-2021 00:14

https://prog-top.net/aktivator/

dolby 24-09-2021 00:38

Цитирай:

Първоначално написано от гбг844 (Мнение566156)
Не вършат работа тия ключове щом иска да е изряден, защото няма COA лицензионен стикер или карта.От сайтовете имаш един хвърчащ ключ и не можеш да докажеш че е твой.Щом прави бизнес с тоя компютър да си плати за редовен лиценз.Друг въпрос е дали някога някой ще го проверява за лицензен софтуер.

Той не иска да е изряден хич и не му пука/не мисля че осъзнава каква глоба би могъл да отнесе/, по скоро искам аз да се предпазя и за това не искам да му го активирам по втория начин. А пък може и аз да се впрягам излишно де да знам.

Малкия Мук 24-09-2021 00:53

Цитирай:

Първоначално написано от dolby (Мнение566162)
Той не иска да е изряден хич и не му пука/не мисля че осъзнава каква глоба би могъл да отнесе/, по скоро искам аз да се предпазя и за това не искам да му го активирам по втория начин. А пък може и аз да се впрягам излишно де да знам.

Дали ще се активира уина с ключове за 5 евра или с активатор е все едно. Няма от какво да се притесняваш

dodo_pv 24-09-2021 08:22

Изобщо, ама изобщо не е едно и също. След всеки втори ъпдейт, активираният с активатор уиндоус почва да реве. А активираният за десетина лева продукт се приема от MS за редовен, докато не решиш да го преинсталираш.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Малкия Мук 24-09-2021 08:54

Кофти активатори си ползвал.

dodo_pv 24-09-2021 10:14

Няма хубави активатори. Всичко е от ден, до пладне. Така работят нещата. Ако беше иначе, щяхме да пием ракия с тези десетина лева, вместо да ги харчим за кодове. Те са най-добрия / дълговечен активатор.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

гбг844 24-09-2021 11:08

По описания от мен начин нищо не гърми и е вечно докато дъното е живо.Минава си всички проверки и си получава ъпдейти.При преинсталация повече не се използва скрипта, качваш десетката и в комента в който се свърже към интернет се активира автоматично.И е толкова легален колкото са и тия ключове.Не разбирам какъв е тоя зор да ги дадеш тия пари като спокойно може да ги спесиш.Съветвам ви като човек с опит, не пиша празни приказки.Ситуацията стана като с поговорката ти го кръщаваш а то пърди.

dodo_pv 24-09-2021 17:19

Описаният от теб начин, с активатор, върши работа единствено ако са спряни ъпдейтите на уиндоуса. Ако са пуснати, изкарва няколко месеца или по-малко, преди да стане пиратски. Такива са ми наблюденията.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Малкия Мук 24-09-2021 18:08

На някаква голяма боза си се нахендрил преди години.

г-н Никой 24-09-2021 22:17

И аз да си споделя мнението. Първите около 3 години (т.е. откакто си имам свой компютър), като бях на Win7, ползвах активатор по препоръка на мой приятел. Не беше най-добрият вариант, тъй като през няколко месеца ми правеше проблеми с активацията и трябваше отново да се активира. След като минах на Win10 (2015) започнах да използвам друг вариант - активация през CMD (команден прозорец) a.k.a без разни програми. Пишеш 3 команди един след друг и имаш активиран Windows. Досега с този метод не съм имал проблеми.

dolby 24-09-2021 23:21

Цитирай:

Първоначално написано от г-н Никой (Мнение566226)
И аз да си споделя мнението. Първите около 3 години (т.е. откакто си имам свой компютър), като бях на Win7, ползвах активатор по препоръка на мой приятел. Не беше най-добрият вариант, тъй като през няколко месеца ми правеше проблеми с активацията и трябваше отново да се активира. След като минах на Win10 (2015) започнах да използвам друг вариант - активация през CMD (команден прозорец) a.k.a без разни програми. Пишеш 3 команди един след друг и имаш активиран Windows. Досега с този метод не съм имал проблеми.

Като си казал А кажи и Б. Поназнайваме и ние какво е CMD и powershell

dzumba 24-09-2021 23:27

Б
 
в гугле
Как да активирам за постоянно Windows 10 Free с CMD

г-н Никой 24-09-2021 23:53

Цитирай:

Първоначално написано от dolby (Мнение566235)
Като си казал А кажи и Б. Поназнайваме и ние какво е CMD и powershell

Значи, отваряш командния прозорец като админ. След това 3-те команди са:

"slmgr /ipk yourlicensekey" - където след /ipk пишеш кода за активация, примерно
Home: TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99
Professional: W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
Education: NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2
и цъкаш Enter. След това

"slmgr /skms kms8.msguides.com" - свързва те към KMS сървър (Key Management Service).

Следва самата активация - "slmgr /ato", и готово.
След всяка команда трябва да изкарва малък прозорец за потвърждение, че се е получило.
Видях някаде, че можело и без свързване към KMS сървър, но там пробваха ключа за Education, така че може да не стане с другите.
Ако някой иска да премахне предишния ключ, може с команда "slmgr.vbs /upk".

Edit: Забравих да добавя - като погледнеш в настройките пише "Windows е активиран с услугата за активиране на вашата организация", което според мен се дължи на KMS сървъра, който играе ролята на организация.

CoozON 25-09-2021 00:13

CMD командите добре си ги написал, ама по-интересно е код от къде ще вземеш…

г-н Никой 25-09-2021 00:21

Цитирай:

Първоначално написано от CoozON (Мнение566242)
CMD командите добре си ги написал, ама по-интересно е код от къде ще вземеш…

Нали ти ги изброих. От всичките съм копирал тези които смятам за най-ползвани - Home и Pro - Education го добавих поради това за KMS сървъра.
Не ти трябват различни ключове, всички сайтове copy paste-ват същите. Иначе, ако имаш собствен ключ купен от някаде може да ползваш него и да пропуснеш стъпката със сървъра (може и да греша, не съм пробвал).

CoozON 25-09-2021 00:47

Да, ползваш тези MAK ключове и един ден: изненада!
“Your Windows license will expire soon”.
Не, мерси.
Ключовете втора ръка също няма да направят Windows-а легален.
Четете какво е написал гбг844…

г-н Никой 25-09-2021 01:01

Цитирай:

Първоначално написано от CoozON (Мнение566244)
Да, ползваш тези MAK ключове и един ден: изненада!
“Your Windows license will expire soon”.
Не, мерси.
Ключовете втора ръка също няма да направят Windows-а легален.
Четете какво е написал гбг844…

Не знам за теб, но както казах, досега не съм имал проблеми откакто позлвам метода (от около 2015-16). Не правя бизнес или тем подобни неща и за това не се плаша от глоби и тем подобни. Ако правех бизнес тогава бих предпочел легални ключове, но до тогава...
Впрочем, тези ключове също са написани в официален сайт на MS - https://docs.microsoft.com/en-us/win...ctivation-keys - долу в "Windows 10 (Semi-Annual Channel versions)".

dolby 25-09-2021 01:31

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение566236)
в гугле
Как да активирам за постоянно Windows 10 Free с CMD

Това го изплю

https://techprofet.com/activate-windows-10/

Само се чудя дали можеше да се инсталира 10 и после да се активира или ти иска ключ за да продължиш инсталацията. За седмицата съм сигурен че ставаше


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:01.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.