Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   HDTV нови канали и новини (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=168)
-   -   HD-телевизия ?- има ли възможност за гледане в София ? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=7104)

agk 03-01-2010 11:08

HD-телевизия ?- има ли възможност за гледане в София ?
 
Здравейте !:)

Предстои ми вземането на панел /lcd ири плазма не е важно в случая / , Но възниква въпроса - Какво ще се гледа ? Кабеларките ти предлагат що годен SD сигнал и т.н. цифров / с много условности !/, НD - сагнали няма. Това , което като сигнал ти предлагат е отврат, а и каналите са велики/ примерно LUXTV !!/ на допълнително доплащане от около 20 лева. Изплува въпроса - а какво става със сателитния вариант??
Това е причината да се обърна към вас- знаещите в тази област.
Въпросът ми е : Ако си взема сат-оборудване / по ваша препоръка!/ ще мога ли да гледам с него ARD и ZDF и останалата плеяда от германски частни канали / май ще са кодирани HD-предаванията ?!??/, а също и SKY-каналите. Има ли решение по този въпрос ?

Благодаря ви за вниманието и очаквам вашето становище !:worry:

Джак 03-01-2010 11:13

Ще можеш да гледаш каквото желаеш, ако вземеш правилната за теб сателитна конфигурация. То е като асеблирането на компютър - според нуждите си може да избереш каквито ти трябват компоненти. И за да ти помогнеме по-добре, разкажи повече за това какво имаш нужда да гледаш. Само германските програми ли или всичко на небето?
До преди 2 години и аз бях клиент на цифровата услуга на кабелен оператор. Не искам да си спомням за този период. ;)

agk 03-01-2010 11:48

JACK, не съм мореплавател като теб - ерго да плувам през небосклонаQ защото е времеотнемащо деяние !
Да, основно германци и скай. Е, то апетиа идва сяденето , но ................времето е важно!
А как си решил въпроса с българските канали след като не си на кабеларка или на САТ-ИЗЛЪЧВАНЕ! АКО МИСЛИШ ЧЕ ТРЯБВА ДА ПРАВЯ ГОРИЧКА ОТ ОТДЕЛНИ АНТЕНИ- ЗАБРАВИ ГО ! ШЕРИНГ Е СПОРЕД МЕН - ТЪПНЯ- при тези нет-предлагачи , то понякога по дни няма сигнал, а ти ми гледай шеринг-програми колкото си искаш! ДОБРЕ МАЙТАПА НА СТРАНА!;;650 кАКВО Е ТВОЯТА ИДЕЯ ? АКО ИСКАШ ПИШИ МИ И ЕЛ.ПОЩАТА!
;;650БЛАГОДАРЯ ЗА ОТЗИВЧИВОСТА !;;650

bu12tras 03-01-2010 11:54

Извинявай ,ти къде живееш ,защото по предния ти пост разбирам ,че нямаш нет постоянно , а това е много нетипично вече за доставчиците ,всички минават на оптика!!! А и шеринга ти е единствената опция за да ги гледаш тези канали ,другия вариянт е да си купиш оригинални кари ,което ще е непосилно за теб предполагам!!!

agk 03-01-2010 12:22

Въпроса с оптиката е интересен и финансово затормозяващ нет-предлагачите. Под 10 процента е оптиката в страната , а в София е все още в епизиодичен характер клонящ все още към рядкост! Да, доставчика е speedy net и е доста добър / когато работи!/.
Добре де , чначи вие смятата , че само шеринг-а е решението ?

Благодаря !;;513

Стоян 03-01-2010 12:58

Аз да си похваля моята система - две антени, едната е фиксирана на Булсатком, другата е моторизирана. По този начин се спестява въртенето при смяната на БГ-каналите и от бг на чуждестранните и обратно.

Джак 03-01-2010 15:41

Цитирай:

Първоначално написано от agk (Мнение28892)
Добре де , чначи вие смятата , че само шеринг-а е решението ?

Шеринга на месец не е кой знае колко по-скъп от цифрова телевизия на кабелен оператор. Относно многото антени - това си е някаква твоя грешна представа. Само с 1 антена може да обхождаш всички сателити. Например 120 или 140 cm парабола с мотор. Мотора се управлява от приемника, като включиш на даден канал той сам знае накъде да завърти антената. Ако държиш само на германските, може да си спретнеш един мултифийд на 23.5Е, 19Е, 16Е и 13Е с по-малка антена Triax 88 или TD110 и държач за 4 конвертора. Така с 1 антена ще хващаш едновременно 4 сателита без да я въртиш. 16Е съм го сложил заради българските на ITV Partner, който е на удобно за прием място до немския сателит на 19Е.

agk 03-01-2010 18:32

ДЖАК, имам няколко въпроса към теб. можеш ли да ми дадеш скайп-адрес ?
Поздрави!:)

visible 03-01-2010 23:13

Съжалявам ,че се намествам в темата на човека,но моите терзания са сходни.За да гледам качествено предстоящто световно в ЮАР се заех с осигуряването на всички условия за това-HD проектор,ресийвър с известен брой колони остана само качествен сигнал.До момента съм потърпевш на експериментите на "най-големия кабелен" и перспективата да гледам с него и предстоящото събитие не ме очарова особенно.
Та въпроса ми е за гледане на спорт (ESPN,SKY) и музика(колкото повече...) каква система ми трябва?Имам компютърни познания и в областта на линукс съм стигнал до компилиране на ядрото,но не ме блазни мисълта за ежедневни смени на ключове,пасове,фърмуеър и т.н.Хубаво би било приемника да не е свързан с нета,защото ползвам безжичен от USB стик а досега не намерих приемник работещ с подобен.
Благодаря предварително за съветите на всички запознати.

bu12tras 03-01-2010 23:34

Ето този първия от 888лв ще ти свърши идеална работа за това за което искаш http://www.sky-digital.eu/STB_HD.htm


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:42.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.