Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   настройка на офсетова антена триакс88 как (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=526)

hameleona200 21-06-2008 19:35

настройка на офсетова антена триакс88 как
 
Здравейте искам да попитам как да направя настройката на тази антена с 3 конвертора

http://store.picbg.net/pubpic/52/B1/b38 ... ed52b1.jpg

или ако имате снимка направо с монтирани конвертори за 3-те сателита ако може да ми дадете такава която се вижда опред конверторите и на бялата капачка да напишете кой за кой е. Знам че имаше такава снимка в форума ама немога да я открия

ето така изглежда за момента антената като единия държач ще го махна и за момента ще искам само еутелсат и хотбирд да гледам от тази антена а по нататак ще закача и за астрата. мисълта ми е кой конвертор от коя страна на стойката да седи като я гледам от пред и кой спътник да търся мерси предварително

satuser 21-06-2008 19:55

Re: настройка на офсетова антена триакс88 как
 
Поне единия конвертор трябва да ти е ALPS .

Джак 21-06-2008 19:57

Re: настройка на офсетова антена триакс88 как
 
Защо само 3 конвертора? Трябваше да вземеш стойка за 4 - за 28Е - ще ти излизат доволно много програми. Иначе като допреш един до друг 3-те държача, трябва да хванеш и 3-те сателита които искаш. Конверторите са разпределени през 3 градуса когато държачите са допрени един до друг.
PS. Действително поне средния конвертор трябва да е Алпс, защото "очите" на повечето конвертори са твърде големи и пречат на конверторите да застанат един до друг хубаво.
Конверторите трябва да са завъртени на 19 - 19:30 часа гледани зад антената.
Разположението пак гледано зад антената е следното 13 - 16 - 19 градуса.
Както си снимал антената фронтално е 19 - 16- 13 градуса, а завъртането трябва да е на 16:30 - 17:00 часа.

hameleona200 21-06-2008 20:02

Re: настройка на офсетова антена триакс88 как
 
Момчи на тази стойка могат и 5 конвертора да се сложат

а наклона на пръчката на къде трябва да бъде наклонена и под какъв градус пфууу ако беше с един конвертор лесно ма то при повече ми се вижда доста сложно

ivo 21-06-2008 20:19

Re: настройка на офсетова антена триакс88 как
 
Без спектрален анализатор трудно ще я настроиш.

hameleona200 21-06-2008 20:31

Re: настройка на офсетова антена триакс88 как
 
абе те и за параболата така ми викаха и че без аналогов няма да се справя но с една скай стар платка и 2 гсм-а стана за 30 мин. май ще сложа първо конвертора в центъра да хвана средния спътник и после ще почна един по един конверторите да ги настройвам

Джак 21-06-2008 21:34

Re: настройка на офсетова антена триакс88 как
 
Цитирай:

Първоначално написано от hameleona200
Момчи на тази стойка могат и 5 конвертора да се сложат

а наклона на пръчката на къде трябва да бъде наклонена и под какъв градус пфууу ако беше с един конвертор лесно ма то при повече ми се вижда доста сложно

Може да се сложат дори 7-8 конвертора след като удължиш малко стойката. Аз имам същата антена. Имах предвид, че вероятно си купил стойка с 3 държачи за конвертори, а е трябвало да купиш тази с 4 държача. Иначе на самата рейка има място за 5-6 конвертора без удължаване и за 7-8 с удължаване на рейката.
Аз допълнително си взех от ники пластмасова рейка за 2 конвертора - за да удължа малко своята. Целта е да хвана 39Е. Пробвах като преместих наръка конвертора на 28Е като го сложих на мястото на 39Е (в случая го задържах с ръка въвв въздуха защото рейката трябва да се удължи с 3-5 см) и програмите на Булсат се отвориха със сила на сигнала доста над минимума. Разбира се, за това упражнение замъкнах един телевизор до антената.
Най-лесно е да настроиш антената като включиш някъде около нея телевизор и приемник (аз използвам Дриймбокс 500S като сатфайндър) местиш конверторите, въртиш, накланяш рейката, и гледаш стойностите на сатфайндъра или включваш някой канал от най-слабия транспондер на спътника който настройваш, даваш инфо и пак гледаш стойностите върху самата картина на канала. С експерименти, и малко търпение за час-час и половина ще изцедиш максимума от нея.
Този сайт може да ти бъде доста полезен:
http://www.satlex.net/ru/azel_calc-para ... &diam_h=95
Пише всички стойности за настройка - само въведи правилните параметри на антената и локацията (града).
Успех! ;;510

ivo 21-06-2008 23:10

Re: настройка на офсетова антена триакс88 как
 
Наистина. Сатфайндера е голяма помощ при настройка на антени и намиране на спътници и точна позиция на конвертори и антени.

Ники 22-06-2008 01:53

Re: настройка на офсетова антена триакс88 как
 
viewtopic.php?f=13&t=966

ето това е снимката с 4 те конвертора на MUSTO.
Пусни му едно лично и предполагам ще ти отговори.
А може и да напише тук.

Поздрави
;;513

dzumba 22-06-2008 11:24

Re: настройка на офсетова антена триакс88 как
 
Цитирай:

Първоначално написано от hameleona200
Здравейте искам да попитам как да направя настройката на тази антена с 3 конвертора

http://store.picbg.net/pubpic/52/B1/b38 ... ed52b1.jpg

или ако имате снимка направо с монтирани конвертори за 3-те сателита ако може да ми дадете такава която се вижда опред конверторите и на бялата капачка да напишете кой за кой е. Знам че имаше такава снимка в форума ама немога да я открия

ето така изглежда за момента антената като единия държач ще го махна и за момента ще искам само еутелсат и хотбирд да гледам от тази антена а по нататак ще закача и за астрата. мисълта ми е кой конвертор от коя страна на стойката да седи като я гледам от пред и кой спътник да търся мерси предварително

Няма ли да те бие жената :D ,като се има в предвид,че стойката на антената е много мазна,как си я лепнал на възглавницата,скоро слагах една такава с два конвертора,омазах се целия в някакво масло!Хубав е цвета,керемиден,откъде я купи,аз само сиви съм виждал?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:34.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.