Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Няколко въпроса за инсталиране на сателитна чиния от абсолюнто незапознат в материята (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42281)

Друнклол 13-04-2017 22:47

Няколко въпроса за инсталиране на сателитна чиния от абсолюнто незапознат в материята
 
Здравейте, имам няколко въпроса, които искам да задам. Но проблемът е, че съм абсолютен новак и нищо не разбирам от сателитна телевизия и мисля, че тук е мястото, къде експертите ще могат да ми помогнат.
Първите ми въпроси са: искам да разбера при коя телевизия сигналът пристига в приемника ми най-бързо? Ефирна, Кабелна, Сателитна, IPTV?
Например - гледам БНТ1 с обикновена антена (не сателитна а от най-обикновените, ефирни антени) - насочена към копитото. Забелязвам, че съседът, който е с кабелна телевизия получава по-забавен сигнал, отколкото аз, с обикновената антена. Защо?
Ако сложа сателитна антена, тогава сигналът ми най-бърз ли ще е, т.е. по-бърз ли ще бъде от обикновената антена или има начин да стига сигналът по-бързо? Какво е IPTV - там сигналът ми по-бързо ли ще достига. Какво е DTH - Direct-to-home и т.н.
Имам още много въпроси, които искам да задам, но питам първо този, защото ме интересува да си гледам нормална телевизия, без забавяния.
Разбира се искам да гледам футбол ;;675

shamarasat 14-04-2017 00:24

На ефирната тв е най-бърз, защото идва директно, докато кабелната и сателитна тв се пре- предават, но тва са некакви милисекунди закъснение кво те бърка ...

Друнклол 14-04-2017 09:10

Ами бърка ме това, че милисекундите всъщност не са милисекунди, а варират между 5 до 30 секунди забавяне! Съседът ми получаваше сигнал, мисля че с 15 секунди по-бавен, чувал съм и за още по-бавно.
Това означава ли, че IPTV би било най-бързо тогава? Просто ме интересува кой сигнал е най-бърз - дали ефирен, сателитен или IPTV. Явно е, че кабелната остава назад.
Сега чета, че има най-нова технология, която се казва OTT - over-the-top, може би тя е най-бърза, но най-вероятно няма да имаме достъп до нея.
Та някой, който е по-запознат може ли да даде пояснение?
ЕФИР, Сателит или IPTV е с най-бърз сигнал ? :s101

бендо 14-04-2017 10:21

При мен най-бърз е сигнала на аналоговата кабелна,ако щете вярвайте:)

дрим 14-04-2017 10:33

След като няма аналогова ефирна :)
Само не разбирам какво значение има?! Ако е за букмейкърски залози, не става, ония не са вчерашни! Ако е за да извикаш "Гооооооллл" преди съседа, то това вече е сериозно и има смисъл :) :) :)
Иначе според моите наблюдения ги степенувам: ефирна, кабелна, сателит, iptv. Като последното зависи от много неща: колко буфера има на клона, от къде се взима стрийма (ако е директно от телевизията, избиваш рибата) ;)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

eMTech 300 14-04-2017 13:02

Ефирна , но ефирната приемаш само местни канали ! Сателитната остава най бърза и със най голям избор и най бърза . Кабелна -да , но кабеларките не всички са качествени и по 100на 200 канала ,само който са файброоптик кабелели са добре !За iptv закъснение от 10-15 сек. до 1-2 мин. зависи от много неща, да не говорим за качество !!!

Друнклол 14-04-2017 13:06

Не е за букмейкъри и залози, ясно е, че тях не можеш да ги биеш. Просто се дразня при бавен сигнал. И ме интересува какво точно се случва и как точно идва. Добре де - съседът ми е на кабелна, това означава ли, че ако си сложа сателит сигналът ще идва по-бавно дори и от кабелната ?!
А IPTV - явно зависи от доставчика на телевизията, така ли ? Чисто теоритично, ако телевизия ми я доставя това би било най- бързо?
И накрая - възможно е наистина аналоговият сигнал да пристига по-бързо от цифровия, но то почти не останаха аналогови телевизии, камо ли пък да излъчват футбол ?
Благодаря за отговорите до сега, нека да разберем наистина кое е най-най бързо като сигнал :D
Също така - OTT = Over-The-Top - може би това ще бъде бъдещето, но колко бързо ще бъде предаван този сигнал ?
ПП. После ще продължа и с другите въпроси - наистина съм много начинаещ. въжможно е тази тема да помогне и на други, начинаещи като мен :)

shamarasat 14-04-2017 13:19

Имам и кабелна и сателитна и ефирна и ип телевизия и въобще не ме притеснява коя е с закъснение и коя не, важното е това което искам да гледам да го гледам .

Друнклол 14-04-2017 13:47

Цитирай:

Първоначално написано от shamarasat (Мнение447906)
Имам и кабелна и сателитна и ефирна и ип телевизия и въобще не ме притеснява коя е с закъснение и коя не, важното е това което искам да гледам да го гледам .

О това е чудесно, значи след като имаш всички видове, можеш да ни кажеш какво е разпределението на сигнала - ясно е, че ефирната ще идва най-бързо, но кои са след това и какво ти е забавянето (в секунди) ;;513 ;;675

Дато 14-04-2017 14:24

Дори и ефирната вече не идва най-бързо, защото сигнала за ефира също идва от сателит


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:30.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.