Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Xtrend (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=307)
-   -   HDD на ЕТ 6000 как (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=24754)

opti 13-09-2012 17:03

HDD на ЕТ 6000 как
 
Здравейте!Искам да си инсталирам един HDD 2.5 " 60 GB на приемника ....
Накой може ли да ми обясни къде и как се включва харда.....с какъв кабел от къде си взема захранване и т.н.
Благодаря предварително......;;650

Veskop 13-09-2012 17:13

Цитирай:

Първоначално написано от opti (Мнение185425)
Здравейте!Искам да си инсталирам един HDD 2.5 " 60 GB на приемника ....
Накой може ли да ми обясни къде и как се включва харда.....с какъв кабел от къде си взема захранване и т.н.
Благодаря предварително......;;650

купуваш си кутия !

http://www.sravni.bg/images/4fe47c25...ransparent.png

yavor1 13-09-2012 18:01

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение185427)

и свързваш с юсб кабела към юсб вход

opti 13-09-2012 20:37

Цитирай:

Първоначално написано от yavor (Мнение185440)
и свързваш с юсб кабела към юсб вход

така съм направил обаче нещо не ми се получава инициализацията....

Милен_ТТ 13-09-2012 22:44

Цитирай:

Първоначално написано от opti (Мнение185530)
така съм направил обаче нещо не ми се получава инициализацията....

Намираш си кабел e-sata към e-sata тогава ще стане!
Но ти трябва и отделен юсб за захранване, за предпочитане да го вържеш към юсб адаптер минимум 1А. В приемника по подразбиране е дадено да търси сата хард, а не юсб, за записа спецално. Иницализация не му давай, щото ще го форматираш под ext3/4 и после няма да можеш да ги четеш файловете от компа, освен ако не си с линукс. За това по добре предварително си го форматирай под NTFS. Има такива кутии който ги продават комплект с кабели вкл. и е-сата, иначе отделно трудно ще го намериш. Можеш да смениш и пътя на запис да ти е през юсб, а не през е-сата, но не забравяй че е-сатата поддържа в пъти по-висока скорост спрямо юсб.

yavor1 13-09-2012 22:48

Цитирай:

Първоначално написано от Милен_ТТ (Мнение185560)
Намираш си кабел e-sata към e-sata тогава ще стане!
Но ти трябва и отделен юсб за захранване, за предпочитане да го вържеш към юсб адаптер минимум 1А. В приемника по подразбиране е дадено да търси сата хард, а не юсб, за записа спецално. Иницализация не му давай, щото ще го форматираш под ext3/4 и после няма да можеш да ги четеш файловете от компа, освен ако не си с линукс. За това по добре предварително си го форматирай под NTFS. Има такива кутии който ги продават комплект с кабели вкл. и е-сата, иначе отделно трудно ще го намериш. Можеш да смениш и пътя на запис да ти е през юсб, а не през е-сата, но не забравяй че е-сатата поддържа в пъти по-висока скорост спрямо юсб.

каква e-sata към e-sata какви 5лева, къде има е-сата вход на приемника :worry:

Милен_ТТ 13-09-2012 23:07

Цитирай:

Първоначално написано от yavor (Мнение185561)
каква e-sata към e-sata какви 5лева, къде има е-сата вход на приемника :worry:

Сори, не видях че няма е-сата, аз съм с 9500 той има. Еми пери отзад в юсб-то. Но с външно захранване, че нещо не му стига тока. Може би заради това имаш проблеми, захрани го външно не от приемника, с някъв адаптер!

yavor1 13-09-2012 23:09

Цитирай:

Първоначално написано от Милен_ТТ (Мнение185570)
Сори, не видях че няма е-сата, аз съм с 9500 той има. Еми пери отзад в юсб-то. Но с външно захранване, че нещо не му стига тока. Може би заради това имаш проблеми, захрани го външно не от приемника, с някъв адаптер!

при мен си работи нормално;;650
може би защото е WD my passport

Милен_ТТ 13-09-2012 23:19

Цитирай:

Първоначално написано от yavor (Мнение185571)
при мен си работи нормално;;650

Еми уцелил си харда, поздравления;;650 , някой обаче искат по-вечко ток за да запалят иначе после няма проблеми.

opti 14-09-2012 12:25

форматирал съм го и е NTFS.....включвам го светва диода на кутията ,усещам го че върти ...но приемника не го разпознава....:hammer:


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:14.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.