Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=341)
-   -   А1 България пуска нова платформа за интерактивна телевизия (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45327)

goplay89 28-09-2019 00:18

А1 България пуска нова платформа за интерактивна телевизия
 
Услугата стартира на 1 октомври и ще носи името A1 Xplore TV

https://www.investor.bg/images/photo...8-article3.jpg

Телекомуникационната компания А1 България ще пусне на 1 октомври нова платформа за интерактивна телевизия с името A1 Xplore TV. Това обяви на събитие за журналисти Михаил Семерджиев, старши мениджър „Фиксирани услуги“ в компанията.
Платформата ще бъде достъпна както за абонати в оптичната, така и за такива в кабелната мрежа, както и през мобилното приложение A1 Xplore TV Go и браузър версия.
Потребителите ще имат достъп до над 200 телевизионни канала, с опция за връщане и гледане на вече излъчено съдържание 7 дни назад. През мобилното приложение каналите ще са над 80. За първи път в България ще бъдат пуснати пет 4К канала, като два от тях ще са преведени на български.
„Един от каналите ще е включен във всички пакети“, коментира Семерджиев.
По думите му в следващите месеци в платформата ще бъде добавена опция и за достъп до популярните видео стрийминг платформи, като планът е те да бъдат пакетирани към услугата. Причината услугата да стартира без тази опция, е процесът по сертификация, обясниха от компанията.
„С лесна навигация ще се влиза в допълнително меню, където ще попадат YouTube, Netflix, Amazon Prime. Идеята ни е да дадем лесен достъп на потребителя до удобни стрийминг платформи. Вместо да се чуди дали да си купи абонамент за едно или друго, той ще има бърз достъп до тях“, коментира Семерджиев.
„Днес всичко опира до съдържанието – да го намираш бързо и лесно, то да е подходящо за теб. Това е пътят, по който тръгваме и ние“, коментира още той. „Видеото по поискване е тенденцията, която ще наблюдаваме през следващите години“.
Именно в категорията „Видеотека“ платформата ще предлага видео по поискване. Там ще попада и цялото съдържание на HBO GО във FULL HD.
„Всичко, което се появява в HBO GO, ще се появява директно в A1 Xplore TV”, коментира Семерджиев.
A1 има амбицията да развива собствен каталог с филми от големите студиа. Идеята е около 3-6 месеца след свалянето им от киноекраните, те да бъдат включвани в платформата, но достъпът до отделните продукции ще се заплаща.
Платформата ще е достъпна в целия Европейски съюз, като ще включва и всички основни радиа.
Специално създадената от А1 търсачка предлага възможност за търсене по име на актьори, заглавия на филми, сериали, предавания и други.
Засега А1 не планира да предлага собствено съдържание отвъд спортното, на което вече залага.


инфо: investor.bg

Milenrec 28-09-2019 09:12

Сегашното приложение за нищо не става

manechi 28-09-2019 09:21

Цитирай:

Първоначално написано от Milenrec (Мнение517487)
Сегашното приложение за нищо не става

Сефте! Само устите и мераците им големи!

перкони 28-09-2019 18:41

Не мога да намеря старото Xplore TV в gоogle play някой може ли да ми даде линк да си го дръпна. Предварително благодаря!

Ванси 28-09-2019 18:48

И пишат, че са първи с 4 к канали. Глупости.

Vboxk 28-09-2019 20:04

Цитирай:

Първоначално написано от перкони (Мнение517541)
Не мога да намеря старото Xplore TV в gоogle play някой може ли да ми даде линк да си го дръпна. Предварително благодаря!

Ето колега https://play.google.com/store/apps/d...tiscreen&hl=bg

taewu 28-09-2019 20:05

говореше се от лятото за него

метхос 28-09-2019 22:07

Цитирай:

Първоначално написано от Ванси (Мнение517545)
И пишат, че са първи с 4 к канали. Глупости.

Виваком ли са първите?

Vboxk 28-09-2019 22:10

Цитирай:

Първоначално написано от метхос (Мнение517563)
Виваком ли са първите?

Колега булсат са първите те Виваком нямат нд като хората камо ли 4к
канали никога няма да имат.

Alex_DragonPL2 29-09-2019 21:16

булсат от одавна имат 4к и планета 4к:):):)

TUISTERa 01-10-2019 09:49

И каква е разликата спрямо вчера ? Приложението си е такова от поне година, с това име и този дизайн. Или да пишем там по форумите и новинарските сайтове, PR отдела да изкара някой лев и да зариби някой нов?

johnfogerty 01-10-2019 10:43

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение517717)
И каква е разликата спрямо вчера ? Приложението си е такова от поне година, с това име и този дизайн. Или да пишем там по форумите и новинарските сайтове, PR отдела да изкара някой лев и да зариби някой нов?

Приложението си остава същото. Старите приемници на IPTV и кабеларка ще се подменят с нови (при подновяване на договор, предполагам), които ще имат споменатите функции. IPTV, кабеларка и мобилното приложение се обединяват и ще бъдат с еднакви приемници (без приложението) и ще се казват explore TV. С разликата, че при мобилното приложение каналите ще са по-малко.

break 01-10-2019 11:04

Вече е сменен интерфейса на приложението за браузър. За мобилни устройства трябва да се изтегли новото приложение А1 Explore TV GO, но за да се ползва цялата нова платформа трабва да се преподпише договора и при нужда да се смени приемника срещу еднократна сума от 19.90.

колди 01-10-2019 11:09

На мобилното приложение да пуснат някой HD канал,че са за ташак вече!Техните спортни канали при Виваком са HD,а при тях нема такъв мазньоч!:s104

wassl 01-10-2019 11:11

И аз се поинтересувах в техен офис какво точно ново ще предлагат.На абонатите на цифрова телевизия примерно с камодул или стар приемник се подменя устройството при преподписване с нов 4к приемник който ще има интерактивни функции, менюта с достъп до каталога на хбо го, Фокс, нат.геогр.,войо,нетфликс, ютуб и др. и видеотека с филми до поискване 30 филма на месец включени в каталог и по нови с доп. заплащане или абонамент.Това е стрийминга а самите цифрови канали според плана за телевизия не са ИПТВ а ще вървят тези 200+ кото са си по кабела нормално в мпег4 и хевц(5нови) и неслучайно са кодирани освен в конакс и в новата 5601 система добавена за това.Така че качеството на каналите ще е много добро както досега и именно това е разликата от мобилните версии за тел.,таблет,браузър където каналите са на стрийминг и са по малко и има доп. такса.От 12ти октомври казаха ще са налични новите приемници .

Скарата 01-10-2019 13:11

Цитирай:

Първоначално написано от колди (Мнение517725)
На мобилното приложение да пуснат някой HD канал,че са за ташак вече!Техните спортни канали при Виваком са HD,а при тях нема такъв мазньоч!:s104

От днес Макс Спорт 1 и 2 при мен са в по-добро качество от преди. ( Цък ) Но Макс Спорт 3 и 4, които уж трябва да са ми включени към пакета, ги нямам...

Ачо 01-10-2019 15:05

На един от soon тръгна Love Nature 4K,не е кодиран.

wassl 01-10-2019 15:49

Цитирай:

Първоначално написано от Ачо (Мнение517745)
На един от soon тръгна Love Nature 4K,не е кодиран.

Върви наистина, с БГ аудио и 50 кадъра/сек., НО битрейда е само 16 Мбс. и качеството не е като на 13Е, прилича на хд, поне за сега.

Дато 01-10-2019 16:13

Цитирай:

Първоначално написано от wassl (Мнение517751)
Върви наистина, с БГ аудио и 50 кадъра/сек., НО битрейда е само 16 Мбс. и качеството не е като на 13Е, прилича на хд, поне за сега.

Браво на А1 за Love Nature 4K!
В прессъобщението пишише, че каналите с БГ превод в 4К ще са 2 броя. Кой е вторият?

break 01-10-2019 16:45

5 канала ще са: Love Nature 4K, travelxp 4K HDR, Insight tv UHD, Fashion 4K и My Zen 4K. Само първият ще е достъпен във всички пакети.

veravera 01-10-2019 18:13

1Прикачено(и)
Пробвах да се регистрирам, ама ми дава грешка:

Sisyphus 01-10-2019 19:21

PHP код:

[B]An Error Occured[/B]

(
0x02000704КОД2704 -> Достигнат е максималният брой едновременни сесии

При мен е това!

макс+ 06-10-2019 21:25

Някой вече ползва ли новата интерактивна телевизия?
Днес в магазин на А1 ми казаха, че тяхната видеотека ще е безплатна до януари.
10 лева струвала инсталацията на новия приемник.

Йордан14447 08-10-2019 22:11

На мен пък в офис ми казват, че трябва да изчакам да ми изтече договора, за да мога да сменя приемника. Иначе попитах А1 в Twitter, и казаха, че може да го направят срещу еднократна такса от 20 лева. Аз възнамерявам да сменя всичките си приемници вкъщи (които са 3 на брой), тъй като вече два от телевизорите ми са с поддръжка на 4K HDR.

oldman 09-10-2019 12:13

С модул ще могат ли да се гледат?
Love Nature върви ли още?

красибел 09-10-2019 13:55

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение518194)
С модул ще могат ли да се гледат?
Love Nature върви ли още?

Снощи около 19.30 часа мярнах канала в магазин на А1. Бяха го пуснали като реклама на новата платформа. Все още нямаха яснота за условията за подмяна на старите с нови IPTV приемници, и каквото и да ги питах, отговорът беше нямаме информация, ще питаме в централен офис и т.н., Обещаха да се обадят като имат някаква информация

САМОСВАЛ 09-10-2019 15:04

Аз съм на старата им платформа пълен пакет и на нито един от каналите soon не се е появил този нов 4К канал. Предполагам временно е бил пуснат. Иначе на сайта им я има опцията за новата платформа, но нито може да я поръчаш нито да видиш цени нито нищо. Предполагам още не е пусната официално не знам.

Факт е че 4К канал няма на старата платформа.

Руже 13-10-2019 22:16

Предполагам преминаването от старата на новата платформа задължително включва и подновяване на договора, нали?

taewu 14-10-2019 08:34

естествено:worry:

Йордан14447 14-10-2019 14:35

Може и срещу еднократна такса от 20 лева, само дето в офисите нямат тази информация.

sven4o 14-10-2019 19:22

Цитирай:

Първоначално написано от Йордан14447 (Мнение518441)
Може и срещу еднократна такса от 20 лева, само дето в офисите нямат тази информация.

Новата технология срещу подновяване на договор САМО при стандартни условия от сайта/каталога + 19,90 лв. еднократно.

При подновяване на договор подписан при индивидуални условия от *88 Лоялни клиенти - отново новата технология САМО при стандартни условия.

За запазване на текущите условия се преподписва САМО при старата технология?!?!?!

Няма такава простотия - информацията ми е от днес от един приятел.
На мен ми отказаха преподписване на договор, изтичащ през 05.2020 при същите условия и смяна на технология - само при такса равна или по-висока такса от текущата от стандартните и то само в магазин....

Изключително нагли и извиващи ръце....

break 14-10-2019 22:38

Явно информацията ви е неточна . Аз преподписах изтичащ през декември 2020 договор при същите условия за 19.90 еднократна такса. Никакви други условия. Колкото до 4К каналите, описаните в сайта 5 канала са налични, като само един е свободен, останалите са в пакет, който се плаща допълнително. Доколкото ми обясниха, достъпа до 4К каналите през КА-модул е невъзможен.

sven4o 15-10-2019 00:05

Цитирай:

Първоначално написано от break (Мнение518479)
Явно информацията ви е неточна . Аз преподписах изтичащ през декември 2020 договор при същите условия за 19.90 еднократна такса. Никакви други условия. Колкото до 4К каналите, описаните в сайта 5 канала са налични, като само един е свободен, останалите са в пакет, който се плаща допълнително. Доколкото ми обясниха, достъпа до 4К каналите през КА-модул е невъзможен.

Как успяхте, защото проведох множество разговори със *88 и писмено по мейл, но категорично ми отказаха. Днес от *88 на мой приятел при договорено подновяване и подмяна на технология му се обадиха, че имало нова инструкция и отказаха смяна на технология при запазване на условията - а той си чакаше договора.....

САМОСВАЛ 15-10-2019 09:49

Май трябва да се изчака малко. Сега е изцяло нова технология и гледат да извият ръцете и да си правят каквото си искат. Според мен след месец или 2 няма да е точно така. Ще поживеем ще видим. Реално ако си на ИПТВ единственото заради което бих си сменил нещата е 4К канала, който не съм сигурен дали чак толкова си заслужава. Май в момента е по скоро за .... ее знаеш ли какъв канал имам ела да ти покажа, глей ся ква картина ...
По големия проблем е защо няма дадени канали в ХД... Къде е нова в ХД, канал 3 в ХД, Дъ Войсе в ХД, Българе в ХД, има поне 10 канала който може да сложат ХД версиите им вместо тоя размазан бълвоч...2020 година чука ние сме на 360п още.....

break 15-10-2019 10:06

Цитирай:

Първоначално написано от sven4o (Мнение518488)
Как успяхте, защото проведох множество разговори със *88 и писмено по мейл, но категорично ми отказаха. Днес от *88 на мой приятел при договорено подновяване и подмяна на технология му се обадиха, че имало нова инструкция и отказаха смяна на технология при запазване на условията - а той си чакаше договора.....

Tова, което ми обясниха е, че договора за смяна на технологията (така го наричат, аз съм абонат на кабелна телевизия в бившата мрежа на blizoo) може да стане при условията на сегашния или по-висок абонамент + еднократна такса 19.90. Останах с впечатлението, че на телефона за клиенти и в офиса на А1 ( пл. Славейков) всички са в час, вероятно сте попаднали на някой, който още не се е ориентирал.

oldman 15-10-2019 11:35

Досега съм пробвал с няколко 4к телевизори и тунерите им не намират 4к каналите. При това положение няма как да стане с CA модул. Докато Love Nature беше свободен, го пусках на стрийм от HD сателитния приемник и се гледаше на 4к телевизор. Вече не става. Ако използват екзотично компресиране, което да върви само с техните приемници, ще изгубят много потенциални клиенти. Разочарован съм от политиката им на печалбарство от всичко и не бих си закупил новия пакет при тия условия (плащам 5 основни и 15 допълнителни абонамента пълен пакет), както и не бих го препоръчал на никого.

vasilstf 15-10-2019 12:23

Цитирай:

Първоначално написано от sven4o (Мнение518488)
Как успяхте, защото проведох множество разговори със *88 и писмено по мейл, но категорично ми отказаха. Днес от *88 на мой приятел при договорено подновяване и подмяна на технология му се обадиха, че имало нова инструкция и отказаха смяна на технология при запазване на условията - а той си чакаше договора.....

Много просто. Това, което не става в един офис на А1 става в друг. Навсякъде работят хора, различни хора, обучени от други хора по различен начин. Не навсякъде знаят всичко и не навсякъде са наясно какво трябва да направят. И никъде не правят всичко по правилния начин. Често отказват неща, които си в правото си да получиш и излизат с хиляди оправдания за това, но ако отидеш в друг офис нещата се случват по друг начин. На *88 положението не е по-различно.

Винаги е било така, още преди да купят мегалан, спектър, близу и тн. А след като ги купиха кашата стана още по-голяма.

Според мен всичко идва от това, че няма адекватна комуникация между отдели, както и ясно изградени процедури за обучение на служителите и обслужване на клиентите. Няма и адекватно наблюдение на ръководните органи какво се случва с клиентите и какво получават в офисите и на *88.

За тях е важно само продажби да има. Без значение дали ще ти вземат 19,90 или 9,90 за активиране на дадена услуга.

Мартинския 18-10-2019 21:32

Здравейте,
Днес в офис на А1 подписахме договор за телефон - 10 лв на месец с включени 200 мб и200 минути за 2 години и служителят заговори за телевизията, как вече имало пет 4к канала и аз се направих на цапнат: Ааа така ли, и по коаксиалката на близу ли? И той: Да, от 1-ви, даже вече предлагаме връщане назад с наш приемник, обединили сме мрежите, за да не се сменят кабели и да се дупчи наново.
Викам си ок - кат се прибера ше преслушам ония soon канали пак. Е да, ама 4к няма, даже теста на лов нейчър от една седмица го няма.
Та не е хубаво така да заблуждават, макар и на приказки.

break 18-10-2019 21:43

Каналите са си налице. Свободен е само my zen TV, останалите са в платен пакет.

Мартинския 18-10-2019 22:53

Честота за Близу София, моля? :s101


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:44.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.