Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=89)
-   -   Как да гледам турски канали , които не са ба 42Е (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42904)

еркаму 04-10-2017 23:51

Как да гледам турски канали , които не са ба 42Е
 
Здравейте,
Поради кофти разположение на терасата и може би неподходяща стойка не мога да хвана 42Е turksat...Успях да настроя чинията на Eutelsat 7E (diguturk). Но за съжаление повечето хубави турски канали там са кодирани.
Имам и мини pc (Beelink),което незнам дали може да ми помогне...
Дайте ми съвет -какво мога да направя?

мехмет 05-10-2017 00:34

Цитирай:

Първоначално написано от еркаму (Мнение462901)
Здравейте,
Поради кофти разположение на терасата и може би неподходяща стойка не мога да хвана 42Е turksat...Успях да настроя чинията на Eutelsat 7E (diguturk). Но за съжаление повечето хубави турски канали там са кодирани.
Имам и мини pc (Beelink),което незнам дали може да ми помогне...
Дайте ми съвет -какво мога да направя?

купи си ип приемник пр.маг254 и ще имаш не само турските...или си качи антената на покрива,то и компа може да си гледаш,има много линкове...

еркаму 05-10-2017 07:40

Цитирай:

Първоначално написано от мехмет (Мнение462902)
купи си ип приемник пр.маг254 и ще имаш не само турските...или си качи антената на покрива,то и компа може да си гледаш,има много линкове...

За линковете от компа-пробвах отдавна...не е същото.То пада едно зареждане, чакане...а ако трябва да минеш от един канал на друг...

вассил46 05-10-2017 09:40

Това трудно ли е за изпълнение?
https://s1.postimg.org/5mjrjzv9un/IM..._091154cor.jpg
50см на вън и ще избегнеш стената.

бахретин 05-10-2017 10:27

Най добре качи на покрива една 60см.бул.атска..пусни си кабелчето..настрой си чинийката на 42°Е иси ти.Успех

Изпратено от моят Samsung Galaxy S8 с помощта на Tapatalk

братушка 05-10-2017 10:59

+1
Потърси подходящо място за чинията. Не е задължително да е на терасата. Не се притеснявай от по-дълъг кабел.

bate_dino 05-10-2017 11:00

И с тази антенка трябва да му излезе тюрксат. Разликата в елевацията ще е около 0.5 градуса т.е. само трябва да оправи скю-то на конвертора и за може да врътне 50-тина градуса на изток /. Съдейки по снимката обаче /антената долу в дясно и неговата/ ако сочи 7Е, то както каза Васил ще трябва да се изнесе извън терасата.
P.S. Има ли около теб антени на Булсат и Виваком да се ориентираш? Може да погледнеш и сайта www.dishpointer.com да си сложиш маркера на сградата. Вариант е с компас и транспортир също да хванеш посоката.

еркаму 25-11-2018 06:34

Здравейте,
Една година след създаването на тази тема искам да попитам дали нещо се е променило по излъчването на турските тв канали по сателита?

Да припомня, че поради кофти разположение на терасат не мога да хвана 42Е turksat... Дори идва някакъв техник-пак нищо. Успях да настроя чинията на Eutelsat 7E (diguturk). Но за съжаление повечето хубави турски канали там са кодирани.
Имам и мини pc (Beelink),което незнам дали може да ми помогне...
Дайте ми съвет -какво мога да направя?

ТКЗС 25-11-2018 09:47

Не се е променило а и едва ли ще се промени скоро. Не си ли качиш антената на покрива , и още една година да чакаш пак ще е същото. Или си поръчай от Турция тунер и карта за 7 градуса, някой да ти плаща там абонамента и си гледай Дигитурка от 7

trafik69 25-11-2018 09:48

Цитирай:

Първоначално написано от еркаму (Мнение496640)
Здравейте,
Една година след създаването на тази тема искам да попитам дали нещо се е променило по излъчването на турските тв канали по сателита?

Да припомня, че поради кофти разположение на терасат не мога да хвана 42Е turksat... Дори идва някакъв техник-пак нищо. Успях да настроя чинията на Eutelsat 7E (diguturk). Но за съжаление повечето хубави турски канали там са кодирани.
Имам и мини pc (Beelink),което незнам дали може да ми помогне...
Дайте ми съвет -какво мога да направя?

:s101Искаш да кажеш западна тераса ;;516.Покрива далеч ли е от дома ВИ,добри комшии с източни тераси няма ли.Моята комшийка и тя е с западно изложение и не може да гледа Була и кабела излиза от входната врата,минава над моята и отива към стълбищните източни прозорци;;basi.Еее кабела малко много ;;516,но гледа Була;;516


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:31.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.