Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=34)
-   -   DVB-T Телевизора хваща само звука на програмите (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=26238)

kristopher 12-12-2012 01:30

DVB-T Телевизора хваща само звука на програмите
 
Здравейте, телевизора хваща само звука на ефирните цифрови програми. С неговия си тунер си работи, преди си ги хващаше. Какъв ли е проблема? Телевизора е Philips 37PFL5603D/10, с аналоговите програми няма проблем, като ги търся каналите давам да търси англия, австрия и други, но няма разлика, някой може ли да помогне, с последния фирмуеър е телевизора. Благодаря.

bodurov 12-12-2012 01:46

Цитирай:

Първоначално написано от kristopher (Мнение205786)
... Philips 37PFL5603D...

Код:

D = Analog + DVB-T [MPEG-2]
H = Analog + DVB-T [MPEG-4] + DVB-C [MPEG-4]

Ефирният тунер е MPEG-2, а излъчването в България е в MPEG-4

preslav 12-12-2012 02:19

Цитирай:

Първоначално написано от kristopher (Мнение205786)
Здравейте, телевизора хваща само звука на ефирните цифрови програми. С неговия си тунер си работи, преди си ги хващаше. Какъв ли е проблема? Телевизора е Philips 37PFL5603D/10, с аналоговите програми няма проблем, като ги търся каналите давам да търси англия, австрия и други, но няма разлика, някой може ли да помогне, с последния фирмуеър е телевизора. Благодаря.

DVB наземна (вж. изброените страни на
гърба на т елевизора)

LZ5ZI 12-12-2012 06:34

Бе няма ко да гледа.
Да е гледал в магазина...

тин 12-12-2012 06:52

Май има някакви модули за преминаване от мпег 2 на 4, но не знам дали ще свършат работа.В сайта на Цифроним имаше преди такива, но във форума казваха, че има някакъв проблем с тях, като причината може да е от излъчването на операторите и после може да се оправи.

kristopher 13-12-2012 23:33

Да, MPEG-2 e тунера, отзад пише, но преди една година си ги хващаше цифровите телевизии без проблем. Пише ги и по- големите европейски държави. Сменила ли се е системата на излъчване? И сега тоя тунер в телевизора остава в историята така ли? Вече не може да се ползва?

bodurov 13-12-2012 23:36

Цитирай:

Първоначално написано от kristopher (Мнение206196)
Да, MPEG-2 e тунера, отзад пише, но преди една година си ги хващаше цифровите телевизии без проблем. Пише ги и по- големите европейски държави. Сменила ли се е системата на излъчване?

Приемали сте програмите на 64-канал, които до преди година бяха в MPEG-2 вече всичко е MPEG-4.

bodurov 13-12-2012 23:45

Цитирай:

Първоначално написано от kristopher (Мнение206196)
И сега тоя тунер в телевизора остава в историята така ли? Вече не може да се ползва?

За съжаление е така, но модела на телевизора е от 2008 (предполагам и тогава е купуван), когато все още не беше ясно какъв ще е стандарта на излъчване. А мукс-а на 64-ти канал беше тестов.

мюзик-ман 30-12-2012 13:53

Здравейте,нов съм във форума.Прочетох за проблема с DBV-T сигнала.Аз имам същия проблем с моя Samsung T220HD.Това е PC монитор с DVB-T tuner за Аналогова и Дигитална телевизия.Имам само звук а на екрана се изписва iHD not supported . Все пак е HD монитор...така или иначе имам само звук на около 20 програми в БГ (Тв и Радио) но нямам картина.A преди около две години имах и картина.Дали проблема е отново в тунера?Нали все пак открива звука,би трябвало там да е в пакет с картината...или не?Благодаря.

Brian 30-12-2012 13:56

Проблема е фабричен, а не вторичен. Въпросния телевизор не поддържа MPEG4 - стандарта по който се кодира видеото на DVB-T у нас


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:18.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.