Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   IPTV (Internet Protocol Television) (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=93)
-   -   IPTV vs SAT TV (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42813)

vassilp 07-09-2017 12:45

IPTV vs SAT TV
 
Вчера бях за малко на гости при приятел, който ми се похвали с платена IPTV. Естествено, замислих се дали си струва вкъщи да заменя сателитната система срещу един MAG 256 + платено IPTV. Като месечна цена излиза почти същото, но въпросът е дали като качество двете услуги могат да се сравняват, ако се гледа на 42-55' ТВ. Нямах много време да преценя, но по време на "теста" картината на IPTV беше с много добро качество. Е, имаше едни почти незабелижими хоризонтални линийки, които не разбрах дали са си от телевизора или причината е в доставчика.
Ако трябва да систематизирам плюсовете:
SAT TV:
+ по-добро качество на картината (?)
+ повече канали

IPTV:
+ възможност за канали, които при SAT TV са недостъпни (поради кодировка, недостатъчна големина на антената, за някои - кръгова поляризация)
+ системата е по-опростена - няма антени, позиционери и т.н. Не се налага да чистиш сняг от антената, да проверяваш за буболечки в конвертора, да ръгаш пластини в конвертора и т.н.
+ мултимедийни алтернативи - опростена възможност за запис от ТВ, опция да гледаш минало предаване от архива на канала и др.

Може би изпускам нещо, но за мен остава открит въпроса може ли IPTV (взависимост от доставчика) да е на едно ниво със качеството на SAT TV, ако се гледа на ТВ 42" и нагоре?

njor 07-09-2017 12:49

Може да е много по добро. Стига да ти стигне нета.

Pipp0 07-09-2017 13:02

отскоро съм с качествен доставчик на IPTV и го предпочитам пред SAT TV,поради факта,че гледам програми които не мога да гледам със САТ ТВ като SKY IT,SKY UK,USA програми и мн.други.
Предимство на SAT TV e по-доброто качество и,че са в реално време на спортните предавания.При IPTV изостава с до 30 сек.

братушка 07-09-2017 13:14

Цитирай:

...Може би изпускам нещо, но за мен остава открит въпроса може ли IPTV (взависимост от доставчика) да е на едно ниво със качеството на SAT TV...
Изпускаш основното: въпросът ти е всъщност за избор на конкретен оператор, НЕ за технологии SAT или IP.

Днес има един набор оператори с определени набори канали и качество... След година набор може да е коренно различен...

А разлика в технологии на практика е само една: SAT е "еднопосочна" услуга, IP е двупосочна. От което следва само един извод: кодиране на канали по IP може да се направи неразбиваемо, a SAT кодировките всичките рано или късно биват хакнати.

Пакостник 07-09-2017 13:39

Определено IPTV-то доста скоро ще сложи STB приемниците в коша. Заедно с паниците, които ще се ползват предимно за лютеница. Освен не им е друга идеята, рзлични от приемане на телевизия.
Проблем ще имат само из селските райони и крайни точки без интернет достъп. Може би само в селата ще се виждат още чинии по покривите.
Харесва ви или не, това е бъдещето. ;)

valseat 07-09-2017 13:57

Цитирай:

Първоначално написано от Пакостник (Мнение460709)
Определено IPTV-то доста скоро ще сложи STB приемниците в коша. Заедно с паниците, които ще се ползват предимно за лютеница. Освен не им е друга идеята, рзлични от приемане на телевизия.
Проблем ще имат само из селските райони и крайни точки без интернет достъп. Може би само в селата ще се виждат още чинии по покривите.
Харесва ви или не, това е бъдещето. ;)

A как ще стане с интернета за 4к каналите... където няма оптика? Какво ще гледаме?

Вито 07-09-2017 14:00

Аз от половин година минах на IPTV платено.IP телевизия няма как да измести по качество сателитната,въпреки това IP върви пред сателитката.Гледам на Енигма и единствения минус е качеството.Намачкали са ги на разни 1280Х960 разни какива,на едни сървъри върви EPG на други не.Всеки може да опита дават безплатен тест за всички устроиства.Друго педимство е VOD и OnDemand за 20 лева на месец....

valseat 07-09-2017 14:04

Цитирай:

Първоначално написано от Вито (Мнение460711)
Аз от половин година минах на IPTV платено.IP телевизия няма как да измести по качество сателитната,въпреки това IP върви пред сателитката.Гледам на Енигма и единствения минус е качеството.Намачкали са ги на разни 1280Х960 разни какива,на едни сървъри върви EPG на други не.Всеки може да опита дават безплатен тест за всички устроиства.Друго педимство е VOD и OnDemand за 20 лева на месец....

Ами ,че то най-важно е качеството. Я прочети некои неща за Германия...за след войната. Качество,качество и само качество.

Вито 07-09-2017 14:14

Да така е ама нямам проблем с Скай който и да е даже и бразилския баца на пушка.Няма грижи с Viasat,Yes,OTE,NOVA GR,BELL +кръговата поляризация,пък на сетелитка ...ко прайм паници 3 и повече КИлометра аре няма нужда.

valseat 07-09-2017 14:52

Цитирай:

Първоначално написано от Вито (Мнение460713)
Да така е ама нямам проблем с Скай който и да е даже и бразилския баца на пушка.Няма грижи с Viasat,Yes,OTE,NOVA GR,BELL +кръговата поляризация,пък на сетелитка ...ко прайм паници 3 и повече КИлометра аре няма нужда.

Абе не знам откъде намираш тези канали.... щом си плащаш значи може.
А аз съм взимал такива плейлисти и съм ги поствал тук. Горе-долу пълна буза.
Ама аз съм гледал и гледам много/ верно за малко време/..... и досега редко съм гледал канал с качество на немците и не само /по сателит/.

Наскоро ходих при една моя братовчедка/лекарка/. в Мюнхен и видех как се вижда ефирната им тв.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:56.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.