Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Сплитване на koaксиален кабел към два приемника (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45448)

Танннер 20-11-2019 17:01

Сплитване на koaксиален кабел към два приемника
 
Привет, мога ли да сплитна коаксиален кабел идващ от сателтна антена и да гледам и на двата?

Чрез използване на пасивен сплитер с един вход и два изхода?
Подозирам че това няма да сработи, някакви предложения?

Oсвен да пускам отделен коаксиал ?

канимир 20-11-2019 17:24

Цитирай:

Първоначално написано от Танннер (Мнение520366)
Привет, мога ли да сплитна коаксиален кабел идващ от сателтна антена и да гледам и на двата?

Чрез използване на пасивен сплитер с един вход и два изхода?
Подозирам че това няма да сработи, някакви предложения?

Oсвен да пускам отделен коаксиал ?

може, но само ако двете устройства предават канали от един и същи транспондер, който е в ниския банд. Но по-добре два кабела

Танннер 20-11-2019 17:53

Цитирай:

Първоначално написано от канимир (Мнение520367)
може, но само ако двете устройства предават канали от един и същи транспондер, който е в ниския банд. Но по-добре два кабела

Ужас, ще си пусна друг коаксиал.

Благодаря.

yavor1 20-11-2019 18:01

Цитирай:

Първоначално написано от канимир (Мнение520367)
може, но само ако двете устройства предават канали от един и същи транспондер, който е в ниския банд. Но по-добре два кабела

Едно уточнение:Може ако са на еднаква поляризация,не само на един транспондер и в кой банд са!
Другото изисквание е единия приемник да е мастер,другия слейв,т.е. само от единия приемник да се подава постояннотокова съставна (13-18V) за управление на конвертора,а другия да бъде със спряна постояннотокова съставна,по един или друг начин,в зависимост от приемника и дали има луупнат изход!

Танннер 20-11-2019 18:14

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение520371)
Едно уточнение:Може ако са на еднаква поляризация,не само на един транспондер и в кой банд са!
Другото изисквание е единия приемник да е мастер,другия слейв,т.е. само от единия приемник да се подава постояннотокова съставна (13-18V) за управление на конвертора,а другия да бъде със спряна постояннотокова съставна,по един или друг начин,в зависимост от приемника и дали има луупнат изход!

Отказа ме.

111111 20-11-2019 18:35

Unicable LNB и съответно съвместими приемници,
и си ползваш кабела като на кабеларка.

kitaec 20-11-2019 18:40

Цитирай:

Първоначално написано от Танннер (Мнение520366)
Привет, мога ли да сплитна коаксиален кабел идващ от сателтна антена и да гледам и на двата?

Чрез използване на пасивен сплитер с един вход и два изхода?
Подозирам че това няма да сработи, някакви предложения?

Oсвен да пускам отделен коаксиал ?

Може, но е възможно някои от програмите да не работят нормално и на двата приемника.
Аз бях пробвал с един тап и си работеше бул-а, не виждам защо да не работи и с обикновен сплитер:s101

Танннер 20-11-2019 18:56

Цитирай:

Първоначално написано от kitaec (Мнение520375)
Може, но е възможно някои от програмите да не работят нормално и на двата приемника.
Аз бях пробвал с един тап и си работеше бул-а, не виждам защо да не работи и с обикновен сплитер:s101

Съмнява ме че ще е стейбъл.

Просто ще си дръпна нов коаксиал до друга стая, където ще разположа приемника, ще пусна и мрежов кабел.
И ще включа приемника, само за шер по айпи, за да мога да си гледам отвън.

А в хола ще разположа друг по прост приемник и готово.


Първоначално исках и двата тунера да са закачени за телевизор в хола.

oldgraf 20-11-2019 18:59

Нещо не те разбирам питането с двата тунера към един телевизор и сигнал от 1 антена за двата....

Танннер 20-11-2019 19:01

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение520374)
Unicable LNB и съответно съвместими приемници,
и си ползваш кабела като на кабеларка.

Ами Koqit K1 DVBS1/2 и Mecool K1 Pro с DVBT1/2, DVBC1/2 и DVBS1/2, на който ползвам CoreElec.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:25.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.