Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Кабелни [DVB-C] оператори в България (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=67)
-   -   Въпрос за DVB-C (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=17879)

Митко Чимев 12-08-2011 12:20

Въпрос за DVB-C
 
Здравейте!

От Благоевград съм, и телевизора ми има цифров тунер със вход за
DVB Common Interface модул. Взех си модул CONAX. моля да ми препоръчате кабелна телевизия която да ми предостави смарт карта
за гледане на цифрова телевизия!

Миро 12-08-2011 12:33

Защо първо не попита кабелните оператори в района какъв модул да си купиш? Купил си конакс и сега търси оператор. Ами ако няма оператор, който да кодира каналите си посредством конакс?

civica 12-08-2011 12:39

Идвай в Варна ! Има оператори и картината не е зле , доста канали , че и HD такива !

Иначе Conax ми се струва , че се ползва масово при кабеларките ! При сателита по не е така !
Сигурен ли си , че каналите са кодирани ?

Митко Чимев 12-08-2011 12:45

И на мен така ми казаха в МЕТРО, че масово се ползва от кабеларките.
Но явно не е така.... на всякъде ударих на камък! А относно въпроса на Миро, взех устройството с опция да го върна в "МЕТРО" в случай че не заработи на телевизора ми.

Митко Чимев 12-08-2011 12:47

Кодирани са каналите! Направих пълно сканиране на честотите и повечето са кодирани....

антена 12-08-2011 16:22

значи трябва да си платиш за да ги гледаш;;650

лтрифонов 12-08-2011 16:46

Цитирай:

Първоначално написано от Митко Чимев (Мнение114118)
Здравейте!

От Благоевград съм, и телевизора ми има цифров тунер със вход за
DVB Common Interface модул. Взех си модул CONAX. моля да ми препоръчате кабелна телевизия която да ми предостави смарт карта
за гледане на цифрова телевизия!

Този въпрос е доста странен :)
да беше сателит, да ти препоръчаме, ама кабеларка?
blizoo мисля че е на конакс,
но кажи поне какъв ти е избора? кои провайдери могат да те захранят?

а щом си сканирал, че и сигнал имаш най лесно е да запазиш сегашния си оператор, питай го работи ли с конакс и готово

Митко Чимев 12-08-2011 17:09

В момента съм на кабеларката "Телеком Груп" Благоевград. Те предлагат и цифрова телевизия през коаксиалния кабел със set boks или как там се нарича. Та смарт картата която ползвам не сработва с модула. По рано се обаждах на техниците в кабеларката и ми отговориха че трябва да се пробва! Не знаят и те....

Митко Чимев 12-08-2011 17:11

Цитирай:

Първоначално написано от антена (Мнение114150)
значи трябва да си платиш за да ги гледаш;;650


Аз си плащам! Просто искам да си улесня живота и да работя само с едно дистанционно. ;;650

civica 12-08-2011 17:50

Какви са тези техници щом знаят , че каналите са кодирани , а не знаят по каква система е направено това ? Ако е Conax , не трябва да имаш проблем с модула , освен ако не е някоя реплика или по-лошо - фалшив и неработещ !
Отивай направо в офиса им с модула и прави тестове на място или виж поне те какво ползват !
Каква марка и модел ти е set-top box - а ?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:01.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.