Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОНВЕРТОРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=183)
-   -   конвертор (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=6698)

ackobg 07-12-2009 01:58

конвертор
 
каква е разликата между Inverto QUAD и Inverto Quatro.Трябва ми за връзка от една чиния до 4 -ри приемника.

Ники 07-12-2009 02:08

Трябва ти QUAD
той има мултиключ и с него се връзват до 4 приемника

QUATTRO подава 4 те обхвата и за да се ползва този конвертор ти трябва допълнително устройство наречено Мултиключ
В зависимост от мултиключа могат да се вържат 4, 8, 12, 16, 20 и тн. приемника

pgi 07-12-2009 12:18

Quad-a е по-скъп от Quattro-то, защото той самия е Quattro+вграден мултиключ за 4 приемника.

ackobg 09-12-2009 20:58

Цитирай:

Първоначално написано от pgi (Мнение26953)
Quad-a е по-скъп от Quattro-то, защото той самия е Quattro+вграден мултиключ за 4 приемника.

Благодаря ви много..сега разбрах за какво иде реч..Питам за още нещо,ако взема мултифиид държач на една антена с два Quad конвертора какво още ще ми трябва да вържа 4-ри приемника.

Ники 10-12-2009 00:34

За всеки приемник по един DiseqC ключ 2:1, но може да си вземеш и 4:1 , ако решиш по натам да слагаш още конвертори
т.е 4 бр. DiseqC ключ 2:1, коаксялен кабел и F конектори;;650

ackobg 10-12-2009 21:43

Цитирай:

Първоначално написано от Ники (Мнение27128)
За всеки приемник по един DiseqC ключ 2:1, но може да си вземеш и 4:1 , ако решиш по натам да слагаш още конвертори
т.е 4 бр. DiseqC ключ 2:1, коаксялен кабел и F конектори;;650

Мерси много.

Dm800 24-01-2018 04:18

Тази тема я търся от няколко дни и в различни форуми. Благодаря за досегашните разяснения за разликите между QUATTRO и UQUAD.
Сега за моя проблем:
Имам мултифийд антена с 4 quattro конвертора - 19,23,2, 28,5,39. Влизат в един мултиключ и от там в един дриймбокс 800хд оригинален. Всичко си работеше до петък, когато изчезнаха всякакви канали на 28,5 и 39. Опитвах всякакви шментикапели, като например да преместя кабела към дрийма на друг изход на мултиключа, да откачам кабелите от конверторите един по един и да ги закачам директно към кабела на дрийма, да закача 4те изхода на един конвертор към един 4х1 Дайсек: DiSEqC 2.0 switch HQDS 41, но нищо от това не действа и пусто не мога да разбера, дали е разместена антената или е изгорял конвертора или мултиключа ми върти номера. В германия съм и викането на техник не е евтино. Нямам тунер с който да се кача на покрива и да видя идва ли сигнал от конвертора и да го настроя евентуално. Имам един смешен и евтин SAT Finder: W0907, но и него не мога да го подкарам. Та въпросите ми са:
какъв тунер да си купя който да ползвам сега и за в бъдеще за настройка на конверторите и антената на покрива направо - някой каза СД тунер на БСК, друг казва, че не се знае докога ще има Сд канали.
какъв дайсек ключ да купя за да тествам quattro конвертора без мулткиключа.
какъв конвертор да купувам, ако е изгорял сегашния - те ще са 2 може би - 28,5 и 39 - и на двата няма нито един канал, а до петък си работеха безпроблемно / някои казват, че не се знае докога БСК ще излъчват на 39. Ако се местят, къде ще ги търся за в бъдеще?

И накрая какъв модел Vi+ да купя за да продължа да ползвам екстрите на дрийма - четец на карти и cardsharing?

Благодаря предварително за отговорите!

oldman 24-01-2018 09:45

Пишеш на различни места и ще разводним нещата. Не бързай да купуваш каквото и да е било, преди да си наясно какво точно ти трябва. Щом ти е нужен интернет, за да гледаш кодирани канали от була, най-вероятно картата ти не работи. Плащаш ли си редовно абонамента за нея?

4oker 24-01-2018 09:48

Приятел я момента имаш всички технически средства,да си провериш
системата съдейки по снимките от другия пост.Не знам какво ти е разтоянието от приемника и антената :s101 При мен е два етажа взимам си
телефончето на покрива, пиша айпито на приемника и донастройвам
каквото е нужно по антената ;;650 Нали устройствата са ти в мрежа ;)

Wanderer 24-01-2018 13:35

Направи ли най-простото, което те посъветвах - да закачиш бокса директно към LNB? Елиминираш мултиключа, поставяш тунера в сингъл и семпъл режим, избираш само 39 или който там ти е проблемния и пресканираш.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:26.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.