Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Закупуване система за сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47702)

НаскоЛ 17-07-2022 16:23

Закупуване система за сателитна телевизия
 
Здравейте на всички! Искам да си закупя система за сателитна телевизия. Като цяло отдавна не гледам телевизия, но от време на време пускам телевизора за фон. Живея основно на село и там опциите са А1 и Виваком. В момента ползвам А1, но услугата им е меко казано покъртително слаба. Не виждам смисъл да плащам пари за нещо, което не ми харесва, още повече на мобилни оператори, които направо си ме отвращават. Та искам да си монтирам сателитна телевизия. Гледам основно БНТ и документални канали, но за съжаление от последните вече поне аз не намирам нормални. Канали от сорта на Discovery, History и т.н. отдавна се превърнаха в отвратителна боза. Ще се радвам на препоръки за оборудване и откъде да си го закупя. Не се търси ниска цена, просто не искам да храня мобилните оператори. Предпочитам качествено оборудване, което като се монтира веднъж, повече да не ми създава грижи.

бендо 17-07-2022 17:18

Щом гледаш основно БНТ не ти трябва сателит,инсталираш си една антена за ефирната и ще ти покрие изискването да не се ръчка по нея изцяло:s101;;650

TUISTERa 17-07-2022 17:20

За съжаление няма какво да получиш от сателита. Личното ми е мнение е , че ще дадеш едни 500+ лв за добра система, без да можеш да гледаш нещо особенно. А дали имаш качествен интернет доставчик в това село? Това отваря вратата на иптв-то и съответно необятния брой на тв канали, които по нищо не отстъпват на дтх операторите

Модерен индивид 17-07-2022 17:33

Българските сателитни оператори по настоящем са четири. А1 и Виваком също предлагат сателитна телевизия (от сателитите Hellas Sat 3 и Intelsat 38 съответно). Булсатком е първият сателитен оператор и се е доказал на пазара. Неосат е най-новият, с най-добро техническо качество, но с малко абонати и някои особености като при по-малки доставчици. По-различното е, че те излъчват от български спътник (BulgariaSat 1). Цените са горе-долу равностойни. Български свободно излъчващи канали почти няма (освен някои музикални по Булсатком).

Безплатна телевизия има на чужди езици, като немски, испански, френски, арабски, английски и др. Аз лично гледам спътниците Astra 1 и Hotbird, като на тях има разнообразие от канали. Няма български канали. За свободните канали от тези спътници, всеки приемник (също някои по-нови телевизори) със стандарт DVB-S2 би свършил работа. За повече информация, какво може да се гледа по спътниците, можете да разгледате www.lyngsat.com.

Като цяло всичко зависи от възможностите и желанията. Има и по-евтини, и по-скъпи решения. Иначе за безпроблемен прием на БНТ, ефирната антена (ако местоположението позволява) е сигурния инструмент. Иначе Виваком (НУРТС) ползват сателит за захранване на ТВ кулите със сигнала за ефирното излъчване. Приемник с Multistream възможност и антена насочена към Eutelsat 33E, позволява гледането на ефирните канали. Единствения недостатък е че през няколко години сменят сателита, от който излъчват и няма гаранция, че „няма да създава грижи“.

katopatisia 17-07-2022 18:18

Не знаеш ли чужд език не си заслужава (според мен), а то зависи и какъв е езикът/езиците, че много са различни опциите.

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение576542)
.... Личното ми е мнение е , че ще дадеш едни 500+ лв за добра система, без да можеш да гледаш нещо особенно....

Не знам от къде идва една такава предполагаема сума и какво е "добра система". Аз направих отлична инвестиция преди 2 г. - 60 см. офсет (~65 лв.) + конвертор (~20 лв.) + кабел/букси (~5 лв.) + стойка за антената (~15 лв.) и гледам музика, спорт, новини, филми без край на 19.2E. "Уловката" е човек да знае немски и FTA съдържанието е огромно.

*приемник не ми беше необходим, предвид че повечето съвременни телевизори си имат вграден сат. тунер.

;;650

TUISTERa 17-07-2022 18:49

Предполагаемата сума идва от факта, че не се позлва фта, а приемник с възможност за линии и добър провайдър за линии, съответно качестен сигнал, антена поне метър, мултифийд или мотор. той не му харесва картината на нашите изедници, ти го остави фта да гледа РТЛ :)

батвидинио 18-07-2022 03:31

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение576546)
...той не му харесва картината на нашите изедници, ти го остави фта да гледа РТЛ :)


Колега,което и немско да хванеш е по-добро от 1920x540 на "великите" A1.

hector21 18-07-2022 10:55

Най-добре е да вземеш антена с моторче на първо време докато разучиш къде какво можеш да гледаш , напр. 1,1 м за да гледаш някой път фийд, но ти май не гледаш спорт така че може и по малка. Има и готови листи с канали и сателити за компютърни приемници или нормални сат. приемници.

НаскоЛ 18-07-2022 12:52

Здравейте, благодаря за мненията. Както споменах парите не са толкова от значение. В момента плащам 20 лева на А1, така че 500 лева са един две годишен договор. Не, че толкова не ми харесва качеството им, не ми харесва самата им компания и не искам да им плащам нищо. Пакета им също е пълна боза като канали. Гледам спорт, основно футбол, но предполагам, че подобни канали са платени и затова не го споменах. Нета ми също е от А1 и е отвратителен и ограничен естествено. Ще го махна и него. Уж има още един местен доставчик, който предлага неограничен. Не знам колко му е качествен. Иначе, говоря свободно английски.

psholti 18-07-2022 14:02

Бях на същия хал преди време на вилата.
Първо се отказах от Нет бокса им като намерих местен с неограничен нет. И сега имам над 1000 канала IPTV.
И т.к. имах сат чинии вече инсталирани към Булсат и А1 ги завъртях към спътници които ме интересуват и антена за цифрова ефирна. И довиждане 2годишни договори...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:46.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.