Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Как е с този вятър? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=11854)

Didko 09-11-2010 00:37

Как е с този вятър?
 
Абе никой не коментира ак се държат антените и моторите в този вятър? Насича ли ТВ-то? :) Интересно ми е да споделите мнение, какви са последиците след този ураганен вятър в София (или поне в моя квартал [Витоша]).
Антената ми е на покрива и направо неща да си помислям кво става горе. Преди малко се прибрах и на светофара ватъра ми надигаше колата изотзадзе! Колата е тон и половина... По ТВ-то казаха пориви до 90км/ч.

При мен нещата са по следния начин: окачването е "Въйко (R)". Сече на БСК при брутални пориви но на по-централните сателити е ток. Изглежда вятъра нанася по-малък демидж на антената, когато гледа по-към центъра или запад :)

Айде, вие сте! ;;650

Ooo_Pepi 09-11-2010 00:46

Еми и аз съм у София и то не чак толкова далеч от теб ама чак пък ураганен вятър не виждам да има.
Само не разбрахме твоята антена на мотор ли е или на мултифийд, кажи колко е голЕма ?

Чък Норис 09-11-2010 01:05

Зависи от къде духа вятъра, съответно завърташ така антената, че да я брули по-малко, явно като антената ти е завъртяна по-към юг-а вятъра не я брули толкова..


ПП: Окачвнето "Въйко (R)" е №1.:)

Didko 09-11-2010 01:10

Паницата е Триакс 110. Който е живял в Студ.Гард може да ме разбере за какви ветрове става дума... Пък на покриваааааа........ :twisted:

Ooo_Pepi 09-11-2010 04:20

Одеве докато похапвах такъв вятър задуха, че покривката на масата взе да се клати... без майтап имах чувството, че вратата ще падне върху мене с гръм и трясък.
Отидох до прозореца и светнах лампата навън... как се клатеше антената не е истина ама какво може да направиме... нищо.

Боксер 09-11-2010 08:14

Определено ще докара по някой-друг лев на техниците!;;601:hammer:;;573

kostading 09-11-2010 09:30

Моята паница не е мръднала ма е на по ниско и не я брули толкова вятъра.

тракиец 09-11-2010 09:30

Като цяло не е добре, накъсва и понеже гледам с компютърна платка, ДВБ вюъра се рестартира постоянно, защото губи рязко сигнал. Така е на 28,2, на другите сателити, положението не е чак толкова лошо. Нямам проблем с въртенето. Иначе понеже се занимавах и проучвах други проблеми, се катерих цял ден на покрива вчера и вятъра щеше да ме отнесе, а чинията като я гледах беше, като хвърчило - така я завихряше вятъра.
Това се отнася за Люлин на покрива на 8 етажен блок.
Гледам и с ДВБДрийм, той не се изключва, но при него проблемите са други ...

kostading 09-11-2010 09:33

Цитирай:

Първоначално написано от тракиец (Мнение58646)
Като цяло не е добре, накъсва и понеже гледам с компютърна платка, ДВБ вюъра се рестартира постоянно, защото губи рязко сигнал. Така е на 28,2, на другите сателити, положението не е чак толкова лошо. Нямам проблем с въртенето. Иначе понеже се занимавах и проучвах други проблеми, се катерих цял ден на покрива вчера и вятъра щеше да ме отнесе, а чинията като я гледах беше, като хвърчило - така я завихряше вятъра.
Това се отнася за Люлин на покрива на 8 етажен блок.
Гледам и с ДВБДрийм, той не се изключва, но при него проблемите са други ...

Проблема с крашването на dvbviewera при загуба на сигнала се получава ако ползваш hadu плугин.
А acamd плугин държи ма там пък други проблеми има.

тракиец 09-11-2010 10:07

Цитирай:

Проблема с крашването на dvbviewera при загуба на сигнала се получава ако ползваш hadu плугин.
А acamd плугин държи ма там пък други проблеми има.
:;801 ;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:56.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.