Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   VU+ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=232)
-   -   Писна ми от това VU !!! (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43814)

Wanderer 15-05-2018 14:26

Писна ми от това VU !!!
 
Момчета, има-няма два месеца го ползвам това дърво и вече ми идва да го нацепя на трески. Последно опитвам да намеря решение с ваша помощ, ако не, го връщам или троша, зависи от фазата, в която съм.



Vu+ Duo2, два дойни сателитни тунера.

Open Pli 6.2
HDD 1TB
CCCAM 2.3.0
DiseqC 8x1 Centauri
~14000 ТВ, радио и незнам си какви канала, от които ~5000 IPTV.


Проблема накратко:
Тъпия приемник започна да дава грешка: "tuner not available" или "no free tuner". IPTV бачка. Оправя се само след рестарт. Проблема е доста дискутиран в нета, но решение аз не намерих.


Какво съм пробвал:
Настройки на тунерите, всичко възможно. Няма ефект. (Тук е момента да кажа, че с абсолютно същия дайсек, антена и настройки, старичкия Xtrend 6000HD никога, ама никога не ми е правил подобни проблеми. Дори в момента съм пак с него, защото Vu-то ме вбесява).



Рефлашване, връщане на оригиналния имидж, слагане на Блек Хоул, АТВ, Пли 4. Ефект нула! Тръгва, работи няколко часа и внезапно изпише някоя от горните простотии. Всички nondefault плъгини съм ги разкарал. Скина е стандартния за Пли. Дори и менюто го оставих на английски. Нищо.



Преди три дни получих нов тунер, щото и това си мислех. Отново същата простотия. Четох за проблемни кондензатори - огледах, за приемник на 2 месеца, нищо видимо. Разкарах харда - един беше писал, че консумира твърде много, пак без резултат.



Има ли решение този тъп проблем? Благодаря.


P.S. Благодаря на тези, които ме посъветваха да НЕ купувам тази измишльотина, а аз не ги послушах.

SERHI1970 15-05-2018 14:34

Боклуци колкото искаш на пазара.

dzumba 15-05-2018 14:39

Цитирай:

Първоначално написано от Wanderer (Мнение482038)
Има ли решение този тъп проблем? Благодаря.

Вземи си затвори портовете в рутера или смени адреса на приемника за тест!Ако си с сссам 2.3,смени версията!

Wanderer 15-05-2018 14:50

Благодаря. Ще го направя довечера и утре ще пиша какъв е резултата.
Коя версия на кама е подходяща?

njor 15-05-2018 14:58

Никоя, продънен кам не ти трябва. И по принцип да си знаеш почти винаги проблема е в задклавиатурното устройство.

marto 15-05-2018 14:59

Когато ти изпише "tuner not available" или "no free tuner" отиди в меню-информация-информация за клиентите на стрийма. Евентуално от там можеш да видиш дали някой не е влязъл и използва приемника ти за гледане на ТВ. Ще му видиш IP адреса а и канала който гледа... Ако това е проблема, то затварянето на портовете в рутера ти, както dzumba е писал, ще го реши.

Wanderer 15-05-2018 15:33

Цитирай:

Първоначално написано от njor (Мнение482042)
... И по принцип да си знаеш почти винаги проблема е в задклавиатурното устройство.

Това си го знам :)
Забравих да спомена, че съм вързал приемника с кабел към рутера, ако има някакво значение. А самият рутер получава сигнал от някаква тъпа кутия, в която влиза коаксиален кабел. Или обратното. Извинявам се много, но съм пресечена нула по мрежи. Въпреки всичко, тренда 5 години работеше така и не е трепнал.

Синът ми е специалист по мрежи, това и работи, но живее в друг град и предпочита да гони мацките, вместо редовно да се прибира. След два дни ще си дойде, защото на 17-ти е официалния празник на страната и не се работи четвъртък и петък. Ако имате конкретни съвети, просто ги напишете, аз ще му предам какво трябва да се провери/забрани/смени и т.н.

jack82 15-05-2018 15:46

:)
 
1. Да затвори всички портове на рутера ако има такива отворени
2. Префлашване със нов имидж
3. Проверяване на кабелите да не дават някъде на късо, коаксиален кабел букси
4. Смяна на конвертор за проба (окото на антената) :)
5. След това ако изчезнат проблемите си сипи една ракия и да почва цветно музиката

фокус 15-05-2018 16:09

Цитирай:

Първоначално написано от Wanderer (Мнение482045)
А самият рутер получава сигнал от някаква тъпа кутия, в която влиза коаксиален кабел

Казва се кабелен модем,след него имаш рутер вързан с Лан кабел!

ТКЗС 15-05-2018 16:17

Направи каквото ти ти каза дзумба , и го огледай , като даде туне фаилд дали почва да мига някъде по приемника или скина , че записва . Ако го прави 100% имаш гости в приемника


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:26.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.