Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Paco Star CT9212 - не се ъпдейтва (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47718)

Калоян 7 01-08-2022 17:12

Paco Star CT9212 - не се ъпдейтва
 
Опитах да пусна темата в раздела за Paco Star, ама не може. Затова я пускам в Дъра-бъра. Ако админа реши - да я премести!


Имам един стар ефирно-кабелен Paco Star CT9212 - купуван през 2020 г. Опитах преди два дни да го ъпдейтва с нов софт. От сайта ми изпратиха един нов файл, но приемникът не го вижда на флашката. Опитите ми да поискам "стар" софт (от 2021 например) среща неразбиране от сайта. Мислех да кача първо него и после - дано Пакото види по-новия софт. Ама не ми дават такъв.... и спряха да ми отговорят на мейлите.

Като си направя аз копие на моя софт - на флашката се появява файл с разширение .bin. Файлът, който се ми пратили изобщо няма разширение, а уина го разпознава като octet-stream. Слагам му разширение bin, ама пак не го вижда приемника.

Ако някой има този модел 9212 - да ми изпрати негов имидж на софта - дано го види Пакото. Интересно, че в инфото на часовника на моя пише дата 2015 г. - Датата изобщо не се сменя сама, дори да стои включен към нета или към кабелната!

Дайте акъл какво да направя!

Калоян 7 02-08-2022 14:05

Оправих го. Ако някой има такъв проблем - да ме пита.

dzumba 02-08-2022 14:29

Ами обясни какво си направил!
Цитирай:

Първоначално написано от Калоян 7 (Мнение576950)

Дайте акъл какво да направя!

Да не се налага други да търсят акъл!

katopatisia 02-08-2022 14:33

Цитирай:

Първоначално написано от Калоян 7 (Мнение576982)
Оправих го. Ако някой има такъв проблем - да ме пита.

Не го пиши решението на проблема, да не ти се изтрие клавиатурата. :)

Калоян 7 02-08-2022 16:57

Файловете със софт по принцип трябва да са с разширение .bin.

Файлът, който те ми пратиха, уина го разпознаваше като octet-stream. Аз му слагам разширение bin, но явно уиндоуса не го "превръща" в такъв и затова приемника не го виждаше.
Накарах ги да го пратят зипнат. При разархивиране направо го разархивирах на флашка, в папка. Тогава нямаше промяна в него и приемникът го разпозна. Иначе Уина му дава някаква си друга "характеристика". В нета пише, че octet-stream е някакъв особен вид файлове, които трябва след източване да придобият разширение, но явно Уина не му дава необходимото разширение, а това .bin го възприема просто като част от името на файла.

Иначе бях решил да направя нещо рисково - да отворя файла с Нотпад и да изкопирам йероглифите вътре, след което да ги пействам в моя бекъп и да заместя съдържанието му. Само че Нотпада има 3-4 системи на кодиране: ANCI, UTF-8 и т.н., та можеше да стане голяма боза и да изгърми всичко накрая. Добре че не го направих - беше рисково да прецакам приемника.
Второто ми решение беше да направя същото през програма за редактиране на софт - UltraEdit-32 - дори я свалих... но още преди да правя опити с нея, оправих нещата по по-лесния начин!

Ако на някой му трябва софта - да пише. Ще го пратя на мейл! Той е с дата декември 2021 г.

Интересно, че аз като питах за съвет, никой не откликна два дни. А сега двама пишат, че искат да разберат как съм се справил с решението. :) )))

yavor1 02-08-2022 17:26

Цитирай:

Първоначално написано от Калоян 7 (Мнение576988)
Файловете със софт по принцип трябва да са с разширение .bin.

Файлът, който те ми пратиха, уина го разпознаваше като octet-stream. Аз му слагам разширение bin, но явно уиндоуса не го "превръща" в такъв и затова приемника не го виждаше. :) )))

Трябваше да му смениш разширението с някой инструмент, например с WinSCP, за следващия път да знаеш!

Калоян 7 02-08-2022 19:01

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение576990)
Трябваше да му смениш разширението с някой инструмент, например с WinSCP, за следващия път да знаеш!

След като си инсталирах UltraEdit и зададох всички бин-файлове да се четат от нея, като сменя разширението на файл и му сложа .bin, той наистина "става" такъв и приемникът го разпознава като бин! Явно липсата на програма, с която се асоциират такива файлове, объркваше Уина - той не знае коя програма ги чете и схващаше разширението като "име", а не като "файлово разширение".

spaice 03-08-2022 09:29

Какви програми, какви асоциации, какви 5 лева.
От Старт бутона - > cmd
И в ДОС промпта си пишеш:
copy C:\file_name C:\file_name.bin или
move c:\filename c:\filename.bin



През уиндоус експолорър не може да сменяш разширенията на файл (щото е тъп):).

111111 03-08-2022 09:51

Ти дa нямаш поща в АБВ и атачнатия фаел да е пристигнал в Base64?

Калоян 7 03-08-2022 10:33

Цитирай:

Първоначално написано от spaice (Мнение577010)
През уиндоус експолорър не може да сменяш разширенията на файл (щото е тъп):).

Абе на ХР-то съм сменял години наред. С 10-ката май е друго.


Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение577011)
Ти дa нямаш поща в АБВ и атачнатия фаел да е пристигнал в Base64?

Не пощата ми е mail.bg. Файлът просто си беше атачнат в писмото. Уина не го разпознава явно като БИН, защото нямах нито една програма, с която да го асоциира. Като инсталирах такава програма - нещата се промениха.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:08.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.