Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   GSM мобилни комуникации (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=110)
-   -   А1 сменява всички стари планове, които са с месечна такса под 10 лева. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44969)

sa6o91 18-05-2019 11:30

А1 сменява всички стари планове, които са с месечна такса под 10 лева.
 
Здравейте!
Преди два дни получих СМС, че след месец и малко ще бъда на нов план, въпреки че нищо не съм преподписвал. Сегашният план е с месечна такса 6,90, а новия ще бъде с месечна такса 9,99. Пише, че може да се откажа без неустойки. При положение, че договорът ми е изтекъл и в момента е безсрочен дали това е нормално според вас да се сменява без мое желание и да получавам новото приложение към договора в линк (https://www.a1.bg/a1-one-10), който е посочен в СМС. Според вас нямам ли основание да си потърся правата и да се свържа с адвокат?

Дато 18-05-2019 12:09

Цитирай:

Първоначално написано от sa6o91 (Мнение509968)
Здравейте!
Преди два дни получих СМС, че след месец и малко ще бъда на нов план, въпреки че нищо не съм преподписвал. Сегашният план е с месечна такса 6,90, а новия ще бъде с месечна такса 9,99. Пише, че може да се откажа без неустойки. При положение, че договорът ми е изтекъл и в момента е безсрочен дали това е нормално според вас да се сменява без мое желание и да получавам новото приложение към договора в линк (https://www.a1.bg/a1-one-10), който е посочен в СМС. Според вас нямам ли основание да си потърся правата и да се свържа с адвокат?

Какво значи "сменява" и на какъв език е? :s101

fox 18-05-2019 12:15

Това е поредното доказателство за картела , при нормална конкуренция никога не биха посмели да променят договора защото веднага ще бъдат сменени .:lol15:Имам една карта на Виваком за 5,80 , скоро сигурно и те ще изиграят този номер.

sa6o91 18-05-2019 12:40

Цитирай:

Първоначално написано от Дато (Мнение509969)
Какво значи "сменява" и на какъв език е? :s101

Чукча писател, не читател.

сменява

Речник на българския език
1. сменява — сег. вр., 3 л., ед. ч.

сменява е производна форма на сменявам (сег. вр., 3 л., ед. ч.).
2. сменява — мин. св. вр., 2 л., ед. ч.

сменява е производна форма на сменявам (мин. св. вр., 2 л., ед. ч.).
3. сменява — мин. св. вр., 3 л., ед. ч.

сменява е производна форма на сменявам (мин. св. вр., 3 л., ед. ч.)."

Ender 18-05-2019 12:49

Цитирай:

Първоначално написано от sa6o91 (Мнение509968)
Здравейте!
Преди два дни получих СМС, че след месец и малко ще бъда на нов план, въпреки че нищо не съм преподписвал. Сегашният план е с месечна такса 6,90, а новия ще бъде с месечна такса 9,99. Пише, че може да се откажа без неустойки. При положение, че договорът ми е изтекъл и в момента е безсрочен дали това е нормално според вас да се сменява без мое желание и да получавам новото приложение към договора в линк (https://www.a1.bg/a1-one-10), който е посочен в СМС. Според вас нямам ли основание да си потърся правата и да се свържа с адвокат?


Абсолютно същото направиха и Виваком преди месец, но случая за който знам имаше съществена разлика.:) Отново са пуснали смс, че плана автоматично се сменя, но от 6лв го вдигат само на 7лв като се увеличават минутите на предния тройно. Отново са дали опция човек да се откаже ако не иска да им ползва услугата. Тоест за 1лв в случая не си струва да се коментира при положение че е компенсирано с повече минути, но тука вече вдигането на цената си е по-сериозно. Въпроса е дали тази надценка е подобавщо компенсирана с минути и нет в новия план ? Има и друг момент обаче. Много е възможно дори новия план да се води "промоционален" и де факто след като изтече 2 годишния му срок автоматично да отива дори на 15лв :)

Златанов 18-05-2019 22:50

Всичките го правят. Теленор и те. На изтекли договори, режат наполовина нет и минути /ако минутите са някакви си, а не неограничени/. Предупредиха ме преди месец. Ако имам познати, да им кажа. До края на май може да се преподпише при текущи условия - после не.

Стоян 19-05-2019 09:06

Приходите на операторите идват от нас, потребителите. След като политиците, под влияние на нас, потребителите, наложиха ограничения в цените на роуминга, свързаността между операторите и международните разговори, за да са ни евтини, операторите потърсиха приходи от националните планове, пак от нас потребителите. Няма как да е другояче, откъде да им дойдат парите...


След като договорът е безсрочен, той може да се прекрати както от потребителя, така и от оператора. Това е, което правят. Може да изглежда мръсно, но е съвсем логично и легитимно. На когото не му харесва, може да се откаже и да си потърси алтернативи. Или поне да се оплаче на омбудсмана и на еврокомисаря. :lol15:

ЦецоЛ 19-05-2019 09:43

Аз имам карта на Виваком с неограничен 4g интернет и плащам такса от 50 лв на месец. Имаме 80 карти в групата и от 1 месец администраторката на групата звъни по 5 пъти на ден, че ще спрат картата, защото генерира огромен трафик. За сега явно ги е страх защото картата е част от много голяма група, иначе в договора си пише, че могат да си правят, каквото си поискат. От 1 месец наливам масло в огъня,като денонощно работи ИПТВ, за да им е гадно, защото 2 години им плащам по 50 лв. на месец, което не е малко.

Веско 19-05-2019 09:51

Заражда се огромен картел,по-голям от колкото при горивата. Петък вечер получавам СМС ,че ми остават 50мб от интернет на висока скорост.А плана ми е с 20Гб НЕТ ,учудих се защото никога несъм дори достигал,а сега превършил. Според мен съм на около 5-6гб според потреблението.полвин час спорих с тях по телефона с опертор 123,оказа се че и там вече се плаща 6ст.с ДДС на разговор. Отделно през приложението съм изразходих само 180Мб. Въпорса е че почнаха да я карат през къра всички.Явно приходите им са здраво закъсали и сега се чудят откъде да КРАДНАТ!

ИнСайт 19-05-2019 12:23

Цитирай:

Първоначално написано от ЦецоЛ (Мнение510034)
От 1 месец наливам масло в огъня,като денонощно работи ИПТВ, за да им е гадно, защото 2 години им плащам по 50 лв. на месец, което не е малко.

Едва ли на Виваком им е гадно заради това, по-скоро на останалите потребители в района на клетката им е гадно :)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:14.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.