Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Настройка на антена към 1.9Е (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46320)

ФулХаус 24-10-2020 20:54

Настройка на антена към 1.9Е
 
4Прикачено(и)
Опитвам се да настроя 80 офсет антена към 1,9Е от Англия.

Закрепихте стоийката, сравнително перпендикулярно и монтирах снтената с елевация около 28-29 градуса.

В момента съм я насочил към 1.9е, поне според сателайт файндър аппа.

ЛНБ-то някъде на -3 градуса.

Съответни не изкарван никакъв сигнал.

Може да е защото монтажа е в една ниша между две къщи, която е широка 1,5 метра. Според аппа уж има видимост, но може и да не е така.

Пускам няколко снимки, ако може да прецените.



Въпросът ми е има ли смисъл да се мъча на това място или ще трябва да се мести:hammer::hammer::hammer:

Ламерът 24-10-2020 21:15

На каква логика е базиран монтажа на средата на сградата? За височината ясно до там стига стълбата. Тая работа без уред или приемник с индикатори няма да стане. Сваляй я от там, сложи я на земята пред къщата помъчи се да хванеш сигнал виж на каде ще излезе и тогва слагай стойката. Така само се мъчиш.

дрим 24-10-2020 21:17

Много тясно :)
На апа дава ли ти го, че сателита е точно по нишата или закачаш ръба на някоя от кооперацийте?

п.п. Иначе Ламерът добре те е посъветвал, забий един метален пилон в една джанта и на открито пред входа, само за теста, за да си сигурен къде си :)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

ФулХаус 24-10-2020 21:47

Според аппа има видимост.

По средата я сложих, за да е по-назавет. Къщата, която е отляво е 2-3 метра по-напред така че няма да спечеля много.

Ами ще свалям утре, то се е видяло. Дано да не вали пак:).

Имам Згема, Неосат-ски и всякакви Булсат-ски приемници. Чакам и уерда, но се надяваха да хвана нещо преди да дойде.

Глаголица 24-10-2020 21:50

По на завет от заветния сигнал ли? ;;573

dzumba 25-10-2020 09:21

Цитирай:

Първоначално написано от ФулХаус (Мнение542156)
Съответни не изкарван никакъв сигнал.

Въпросът ми е има ли смисъл да се мъча на това място или ще трябва да се мести:hammer::hammer::hammer:

В тоя коридор ,никакъв шанс,шумът от двете стени е по голям,още повече ,че е 80см,което може да не е достатъчно и на чиста позиция!
И защо има две теми,за една и съща глупост!

ФулХаус 26-10-2020 01:01

2Прикачено(и)
Изкарах чинията отпред и успях да хвана сигнала;;675;;675;;675

Вчера е нямало как да стане, тъй като конектора към ЛНБ-то се д бил разхлабил и медното жило беше излязло. Уж компресиран, явно доста съм я размятал.

Не знаех, че когато Сигнал индикатора е 0 явно има проблем с връзката, но все пак за пръв път настройвам.

Ако не сте виждали антена на корниз, може да отворите снимката:)

Децибелите са между 8.5 и 11 за различните транспондери.

Ако някой се интересува, мога да ги напиша.

CITRON 26-10-2020 06:44

Цитирай:

Първоначално написано от ФулХаус (Мнение542240)
Изкарах чинията отпред и успях да хвана сигнала;;675;;675;;675

Вчера е нямало как да стане, тъй като конектора към ЛНБ-то се д бил разхлабил и медното жило беше излязло. Уж компресиран, явно доста съм я размятал.

Не знаех, че когато Сигнал индикатора е 0 явно има проблем с връзката, но все пак за пръв път настройвам.

Ако не сте виждали антена на корниз, може да отворите снимката:)

Децибелите са между 8.5 и 11 за различните транспондери.

Ако някой се интересува, мога да ги напиша.

Не се сърди , не се заяждам , но на Англичаните Наредбата за монтаж на антена е 90 страници. Отпред на фасадата е риск твой.... Много хора искаха да ти помогнат ,но изключително некоректно подаваш информацията.

Глаголица 26-10-2020 08:10

Цитирай:

Първоначално написано от CITRON (Мнение542243)
изключително некоректно подаваш информацията.

Мислех да му го кажа в другата тема, че хората ги отказа да му помагат, защото когато човек иска да му се помогне е нужно първо да помогне на помагачите! Не може да очакваш да ти вадят с чингел думите да си опишеш проблема, да кажеш какво и как точно си опитал и т.н.

Обикновено в добре зададения въпрос се крие (немалка част от) решението.

ФулХаус 26-10-2020 11:39

Абе аз също не се заяждам, но ако си мислите че знам какво точно искам да питам и нарочно крия информация - не сте прави.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:06.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.