Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=149)
-   -   Blizoo vs. Bulsat vs. Megalan (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=23795)

каменниколов 08-07-2012 09:55

Blizoo vs. Bulsat vs. Megalan
 
Здравейте!
Искам да сменя доставчика си на цифрова телевизия, тъй като сегашния ми доставчик (speedy-net) се оляха тотално с новата си платформа. За момента съм се спрял на 3 варианта - Blizoo, Megalan и Bulsatcom. Ето ги плюсовете и минусите на трите както ги виждам аз, вие добавяйте мнения и препоръки.
Blizoo (DTV 140):
+ сериозен набор от HD канали
+ добър пакет с разнообразни канали (макар и без discovery каналите, които аз и без това не гледам чак толкова).
+ възможност за запис и пауза на телевизията
- не съм сигурен поддръжката им на какво ниво е
- не особено коректна към клиентите си компания (махат и слагат важни канали както си решат без да ти разрешат да си разтрогнеш договора или да ти дадат обезщетение)
- трябва да ми надупчат апартамента, за да прекарат коаксиални кабели

Megalan (Разширен ТВ пакет):
+ добър набор канали
+ до момента за поддръжката на мегалан само добри неща съм чувал
+ няма да се налага пробиване на апартамента (сегашната ми телевизия също върви по ethernet кабел
+ много възможности на stb-то (картина в картината, пауза и запис, timeshift на някои канали)
- почти никакви HD канали
- доста пълнеж в бройката на каналите

Булсатком (пакет СТАНДАРТЕН + пакет ПРЕМИУМ + Хоби ТВ HD + Film Plus HD)
+ добър набор канали почти без пълнеж
+ 6-7 HD канала, но и там също няма пълнеж
+ доста по-ниска цена от другите две възможности
+ Film+HD, TV+ където ще мога да си гледам Формула 1 и други спортни събития
- не съм сигурен дали имат технически потенциал за добавяне на нови HD канали в бъдеще
- зависимост от метеорологичните условия (надявам се в малка степен)
- пробиване на допълнителни дупки (телевизора ми е близо до прозореца, т.е. ще има по-малко кабели от blizoo)
- приемника не позволява запис и пауза (това може да се разреши ако си купя външен хард и го вържа към телевизора си)

За момента клоня към Bulsatcom, но ще се радвам да чуя колкото се може повече мнения по въпроса. Ако някой е ползвал повече от един от изброените доставчици и може да направи паралел още по-добре

bu12tras 08-07-2012 10:00

Първия вариант е най-зле, избирай м/у Булсат и Мегалан

Blizoo (DTV 140):
+ сериозен набор от HD канали
+ добър пакет с разнообразни канали (макар и без discovery каналите, които аз и без това не гледам чак толкова).
+ възможност за запис и пауза на телевизията
- не съм сигурен поддръжката-(тази дума е табу,поне за Пловдив) им на какво ниво е
- не особено коректна към клиентите си компания (махат и слагат важни канали както си решат без да ти разрешат да си разтрогнеш договора или да ти дадат обезщетение)
- трябва да ми надупчат апартамента, за да прекарат коаксиални кабели.

В момента ползвам на 2 места близууууууу ,няма отърване,единия договор изтече и сме в предизвестие да си прибират приемниците, да видим....
Другия е служебен и го държим заради аналоговата кабелна и многото тв които сме включили.

tedo 08-07-2012 10:23

Ако си от София имаш и друг вариант > Виваком fiber + IPTV

Веско 08-07-2012 10:39

Аз мога да ти кажа , да избираш от Мегалан и Булсат.
Близу ,ако един път се закачиш към тях после няма отърване. Притеснения по телефона ,на касата когато плащаш ,отделно чукат и на вратата. като наближи да ти изтече договора става пълна олелия ,ще се видиш в чудо от тях. Отделно поддръжката им е пълна НУЛА,поне тук в Стара Загора,ама като чета май на всякъде е такава, другото е че са най-скъпия оператор на пазара за ТВ услуги в момента. Бягай далече от тях.

Успех!

gentu 08-07-2012 11:30

Цитирай:

Първоначално написано от tedo (Мнение172082)
Ако си от София имаш и друг вариант > Виваком fiber + IPTV

-ако е в покритието.;)

батмиро21 08-07-2012 14:03

Цитирай:

Първоначално написано от каменниколов (Мнение172078)

Megalan (Разширен ТВ пакет):
+ добър набор канали
+ до момента за поддръжката на мегалан само добри неща съм чувал
+ няма да се налага пробиване на апартамента (сегашната ми телевизия също върви по ethernet кабел
+ много възможности на stb-то (картина в картината, пауза и запис, timeshift на някои канали)
- почти никакви HD канали
- доста пълнеж в бройката на каналите

понеже съм на Мегалан да споделя,че Новата платформа на Мтел е леко казано за тестване на нерви.Много е бъгава.Бях 2 месеца с нея и поисках връщане на староро ми СТБ със старата платформа,която няма Архив и запис, но пък е перфектна като качество на картина,превключване .Има само time shift i КвК. Иначе обслужването си е най-доброто както винаги.

http://forums.megalan.bg/index.php?showtopic=32970&st=0

както забелязвате в темата скоро няма оправени бъгове и няма и да има,май всички които можеха се върнаха на старата платформа както и аз.

лошото е ,че на всички нови абонати се дават СТБ от новата платформа.
И май пуснаха тая бълвоч неработещ,само и само да не изостават от Виваком и Близу

Хермес 08-07-2012 14:11

Ако си от Пловдив избираш - тв -->> Буласатком
интернет -->> N3 или COOOLBOX.

каменниколов 08-07-2012 17:07

Благодаря на всички за мненията до момента. Явно Blizoo отпада от класирането :). Да внеса малко информация - от София съм, Овча Купел 2. Vivacom имат fibernet в Овча Купел 1, но при тях така и така нещо не си харесах пакет канали (extra + smart HD ми идват малко скъпички вече). Ще чакам още мнения, ако имате да кажете нещо, особено за притесненията ми спрямо булсат ще съм ви много благодарен.

manolovplamen 08-07-2012 17:38

http://www.satellite.bg/
Аз ползвам и тях - много са добри!!!

дрим 08-07-2012 17:41

Здравей,
Аз ползвам и близу и булсат, моето мнение е, че по-добър тв пакет и качество на картината от близу няма. Но за голямо съжаление недай си Боже нещо да им се прецака и да ти трябва съпорта им. От кол центъра са много любезни, чак изнервящо, но комуникацията им със техниците е отвартително куца, а що се отнася ако искаш някаква по-техническа информация, направо е трагедия.
Та това е близу за мен всичко е много готино, но пак казвам да не ти се налага да разчиташ на потдръжката им. Дори когато любезно се отзовават идея си нямат къде е повредата, ако е по-засукано нещо (нет или телефон, защото им ползвам тройната услуга) та ще те спукат от визити вкъщи, ще се сменят едни устройства безброй пъти абе смях.
За булсата забелешки нямам освен, че им е посен пакета ама аз там гледам само tv+ и film+.
Поздрави


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:20.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.