Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Xtrend (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=307)
-   -   Проблем с мрежата? Молба за помощ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=30064)

Joe 09-08-2013 22:38

Проблем с мрежата? Молба за помощ
 
Здравейте,
от няколко дни имам следният проблем -
имам Xtrend ET9200, open pli image.
Преинсталирах си system glass utility и HD Glass скина, но при опит да ги ъпдейтна получавам следното съобщение:

"sorry, ftp is unavailable yet, check your internet connection or firewall settings!!! "

Не съм промянл нищичко по системата. Бях отуск 16-17 дни. Преди това нямаше проблем и това съобщение не ми се появяваше.
В същото време плъгините от менюто нсе ъпдейтват без проблем, също и опенпли-то се ъпдейтна.

Какъв може да е прпблема. Връзката минава през рутер. Възможно ли е рутера да прави проблем и ако да - как да го оправя?

Васил 10-08-2013 07:40

И при мен се появи това.Не мисля,че е проблем с мрежата.Най-вероятно е от последния ъпдейт на имиджа.

вассил46 10-08-2013 10:07

Цитирай:

Първоначално написано от Джо (Мнение268951)
Здравейте,
от няколко дни имам следният проблем -
имам Xtrend ET9200, open pli image.
Преинсталирах си system glass utility и HD Glass скина, но при опит да ги ъпдейтна получавам следното съобщение:

"sorry, ftp is unavailable yet, check your internet connection or firewall settings!!! "

Не съм промянл нищичко по системата. Бях отуск 16-17 дни. Преди това нямаше проблем и това съобщение не ми се появяваше.
В същото време плъгините от менюто нсе ъпдейтват без проблем, също и опенпли-то се ъпдейтна.

Какъв може да е прпблема. Връзката минава през рутер. Възможно ли е рутера да прави проблем и ако да - как да го оправя?

FTP не е на разположение още, проверете интернет връзката или настройките на защитната стена

Joe 10-08-2013 10:18

Цитирай:

Първоначално написано от вассил46 (Мнение268983)
FTP не е на разположение още, проверете интернет връзката или настройките на защитната стена

Благодаря за превода, но това не ми върши работа. Иначе работя в компания в която говоря английски 8 часа дневно и знам езика повече от префектно. Освен това знам френски и немски ( също доста добре ) - това беше лирическо отклонение...

Освен това за какво ФТП ми говори този приемник. А ще се отнася до firewall-a - направих за всеки случай port forwadring на порт 21 на рутера, но това не помогна.

Да добавя - не е от cccam.cfg файла или интернет връзката, защото под оскам всичко е наред. Само cccam-а не ми работи.
Освен това мога да свалям плъгини, което е още едно доказателство, че връзка с мрежата имам.

yavor1 10-08-2013 10:27

Спри активния кам и ще се свържеш със сървъра ;;650

вассил46 10-08-2013 10:45

Цитирай:

Първоначално написано от Джо (Мнение268984)
Благодаря за превода, но това не ми върши работа. Иначе работя в компания в която говоря английски 8 часа дневно и знам езика повече от префектно. Освен това знам френски и немски ( също доста добре ) - това беше лирическо отклонение...

Освен това за какво ФТП ми говори този приемник. А ще се отнася до firewall-a - направих за всеки случай port forwadring на порт 21 на рутера, но това не помогна.

Да добавя - не е от cccam.cfg файла или интернет връзката, защото под оскам всичко е наред. Само cccam-а не ми работи.
Освен това мога да свалям плъгини, което е още едно доказателство, че връзка с мрежата имам.

Изви ни Ме! Пуснато е на Английски та за това.Ако приемеш съвет от мен?не си играй с качване на разни скинове.

Joe 10-08-2013 11:44

Цитирай:

Първоначално написано от вассил46 (Мнение268988)
Изви ни Ме! Пуснато е на Английски та за това.Ако приемеш съвет от мен?не си играй с качване на разни скинове.

Проблема дойде не от нов скин. Този надпис просто се появи.

Joe 10-08-2013 11:48

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение268985)
Спри активния кам и ще се свържеш със сървъра ;;650

Преинсталирах си glass utiliti-то и сега не мога да си изтегля ymod версията.
Ще спра всички камове и ще пробвам пак, но преди нямаше проблем и при работещи камове да си правя ъпдейтите.

Joe 10-08-2013 12:24

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение268985)
Спри активния кам и ще се свържеш със сървъра ;;650

Не това. Съобщението си го има. Много тъпа ситуация. Това съобщение си се появи от само себе си.

yavor1 10-08-2013 13:19

Цитирай:

Първоначално написано от Джо (Мнение268997)
Не това. Съобщението си го има. Много тъпа ситуация. Това съобщение си се появи от само себе си.

enigma2-plugin-glasssysutil_5.37_all.ipk ли преинсталира
http://upek.sputnik-sat.info/content.php?id=24606
;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:13.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.