Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   lv6tboxhda2 notonly на vali преминават на стендбай (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=30609)

garanciq 21-09-2013 21:42

lv6tboxhda2 notonly на vali преминават на стендбай
 
Някой ако има такъв приемник може ли да го остави да работи на един канал 24 часа.При мен 6бр. приемници от този модел до 24 часа работа преминават в стендбай което не е нормално.Не е от тока защото са на UPS.А и при спиране на тока тръгват да работят.Освен да е някаква грешка на софтуера при непрекъсната работа?

Цифрофикатор 21-09-2013 22:21

Мииии, щях да ти кажа, че ще пробвам, но все ще се намери кой да смени канала.
Предполагам, че си забранил самоизключването от настройките?

Да спомена една работа- ако искаш да ти обнови показваните програми (копчето info), натискаш USB и Exit, вместо да спираш и пускаш устройството.

garanciq 23-09-2013 19:25

Цитирай:

Предполагам, че си забранил самоизключването от настройките?
Такава настройка не намерих.Версията е 1.0.4 Mar 13 2013.Дори не намирам как да забраня S/W обновяване по OTA.Спрях и GMT и пак не става.

Rabin 23-09-2013 19:47

Пускам тест. Утре в 20 ч. ще пиша.

garanciq 23-09-2013 20:33

Цитирай:

Първоначално написано от Rabin (Мнение277892)
Пускам тест. Утре в 20 ч. ще пиша.

В момента отпред са облицовани с алуминиево фолио срещу вредни стендбай команди.Утре ще видим.Очаквам и твоя резултат.

Цифрофикатор 24-09-2013 10:21

Цитирай:

Първоначално написано от garanciq (Мнение277882)
Такава настройка не намерих.Версията е 1.0.4 Mar 13 2013.Дори не намирам как да забраня S/W обновяване по OTA.Спрях и GMT и пак не става.

Довечера ще ти кажа точно къде е, мисля, че по подразбиране самоизключването е след 3 часа.
Има и забраняване на OTA, някъде около възможността за смяна на софтуера е.
Преди няколко дни се свързах с поддръжката им със списък с неща за оправяне. Вчера ми пратиха нов софтуер (1.07), ще питам, дали може да го разпространявам или да ги чакам да си го качат.
1. Нещата които са оправили:
- Телетекстът вече е на кирилица.
- При гледане от USB на филми, с имена на кирилица, вече ги показва правилно, преди показваше маймуни
- Часовият пояс на България бил оправен още при 1,06.
2. Нещата, които няма да оправят
- Надписите няма да се показват повече от три реда, нямало било място. При малки букви надписите били до 4 реда. Смятате ли, че може да се жертва част от екрана, за да показва повече редове?
-Пренасянето ще продължава да става насред думата, било за пестене на място.
- Няма да добавят поддръжка на WMV.
- Няма да добавят настройки за вградените в MKV надписи. Ще трябва да си ги вадим от файловете.
3. Нещата, които не са казали, че няма да оправят
- Все още обновяването на имената на текущите предавания не се обновява. Май не ми вярват, че не работи.
- Навивам ги, източникът (видео, музика, снимки) от USB да се сменя с копчето "0", вместо с "1"- смятам, че е по- удобно. Вашето мнение какво е?
4. Нови възможности
- Червеното копче сменя съотношението (4:3/16:9).

Пишете, ако намерите други неща за оправяне, да им пиша пак.

Rabin 24-09-2013 10:57

Цитирай:

Все още обновяването на имената на текущите предавания не се обновява. Май не ми вярват, че не работи.
-
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?...EC%ED%E8%F6%E8

Tук дискутираха тоя въпрос, май е от предаването, а не от приемника. Ако пак си комуникирате - похвали ги от мен, още не мога да повярвам при какъв слаб сигнал работи, дето 10 киловатовите аналогови предаватели едва пробиват.
Цитирай:

Tъй като получавам съобщения на лични от типа "Ще съм задължен, ако ми напишете какви са вашите впечатления от NOT ONLY TV (освен инфо бъга) и евентуално ако сте ползвали други приемници, какви разлики сте открил. Благодаря! Всъщност и във форума можете да постнете отговора, не вярвам само мен да ме интересува." мога да кажа следното:
Оказа се , че няма бъг. И при strong положението е същото. Проблем с предаването. Що се отнася до самия приемник недостатъците за мен са:
-Абсолютно нескопосана грозна пластмасова кутия. Като почитател на марковата техника това нещо няма да ми влезе в хола. Оставам си със Strong 8106 /не, че някога ще го ползвам но да го има/
-Малки и прекомерно твърди копчета на дистанционното.
-Грозноват интерфейс /в сравнение с нео и стронг/.
-Няма дисплей.
-Няма модулатор.
-Вносители са Вали. Не ми се мисли ако настъпи гаранционно събитие.
Предимства: Отлична чувствителност в селски райони в сравнение с тестваните и описани други приемници от мен. Просто единствен той ми свърши работа. Купих го поради това, че притежавам 7 инчов цифров телевизор NotOnly и при проба с него програмите излязоха. Предположих, че тунерите са им еднакви и така. Не съм му тествал мултимедийните възможности но не се съмнявам в тях тъй като lifeview /not only e тяхна търговска марка/ произвежда именно мултимедийни продукти.
Има бутон превю. При натискане на който изкарва всички програми като миниатюри.
Има бутони на лицевата страна за да могат бабичките по лесно да превключват каналите.
И внимание. В Технополис приемниците са без БГ меню. Не знам от къде са ги взели. Софтуера на последните е от 2012г. Аз моите 3 броя ги взех на промоция от Практикер. Софтуера е версия 1.0.3 от 2013г. Но първия приемник който закупих директно от Вали, софтуера му е версия 1.0.4 от март 2013г.

алт 24-09-2013 11:49

rabin, върви ли звука едновременно от hdmi и аналоговия изход?

Rabin 24-09-2013 12:07

Цитирай:

Първоначално написано от алт (Мнение277957)
rabin, върви ли звука едновременно от hdmi и аналоговия изход?

Приемникът е на село и там нямам HDMI телевизор. Не знам.

garanciq 24-09-2013 15:45

Проблема е решен.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:49.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.