Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   IPTV (Internet Protocol Television) (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=93)
-   -   IPTV с управление от телевизора (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44828)

Тъскани 27-03-2019 10:41

IPTV с управление от телевизора
 
Привет на всички, имам следното питане.
От как се помня, винаги съм гледал телевизия през коаксиален кабел с К-Модул. В следствие на което, си ползвам телевизорното дистанционно и неговия си интерфейс.
Уви, сменям адреса и А1 се пънат и не искат да ми пуснат коаксиален кабел и ще трябва да се задоволя с IPTV. За мен безумие, ама нямам алтернатива.

Явно съм дрът и факта, че трябва да ползвам второ/допълнително дистанционно ми докарва кошмари. Има ли как, сигнала от LAN-а/STB-то да влиза в телевизора, така че да си ползвам интерфейса и дистанционното на телевизора (не през апликация, а директно)? Видях, че има сплитери, но те вероятно само разделят сигнала, а телевизора няма да "знае" как да го тълкува.

Има ли алтернатива или?

aandreevbg 27-03-2019 10:52

Има как, ако телевизора е смарт с Андроид или Самсунг или LG.
Пиши на лични да ти кажа как. Трябва ти само 50 Мб/с интернет.

spaice 27-03-2019 11:26

Цитирай:

Първоначално написано от aandreevbg (Мнение505470)
Има как, ако телевизора е смарт с Андроид или Самсунг или LG.
Пиши на лични да ти кажа как. Трябва ти само 50 Мб/с интернет.

И какво е това тайното дето ще му обясниш на лични?
Изобщо прочете ли какво се пита? Или само си упражняваш клавиатурата?

Цитирай:

Има ли как, сигнала от LAN-а/STB-то да влиза в телевизора,
така че да си ползвам интерфейса и дистанционното на телевизора
(не през апликация, а директно)?
@Тъскани Проблема с двете дистанционни може да се реши ако и TV и STB поддържат HDMI-CEC протокол. Тогава с едното дистанционно можеш да командваш двете у-ва.

b_ignatov 27-03-2019 12:07

Цитирай:

Първоначално написано от Тъскани (Мнение505469)
Уви, сменям адреса и А1 се пънат и не искат да ми пуснат коаксиален кабел и ще трябва да се задоволя с IPTV. За мен безумие, ама нямам алтернатива.

Е за какво се пънат? Имат ли покритие за коаксиал там или ти казаха нещо друго?

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

Тъскани 27-03-2019 12:22

Телевизорът е "умен" Samsung от 2015, ама така или иначе в тая насока трудно ще се направи каквото и да било.

По отношение на HDMI-CEC, вероятно няма, ще сменям телевизора скоро и ще видя новия да има, но да кажем, че това ще реши половината проблем - все е нещо.

По отноешение на коаксиала - сградата е нова и във входа до главната кутия влиза оптика. Къщата, с която сме на калкан, има коаксиален кабел. Въпреки това, на мен ми казват, че не могат да ми предоставят коаксиална свързаност. Може и да е заради сателита, дето имат да изплащат ...

В същото време, на моя адрес, №31:
Цитирай:

можем да предоставим A1 интернет по коаксиална свързаност (DOCSIS) до 200 Mbps и цифрова ТВ до 15 работни дни

b_ignatov 27-03-2019 12:30

На мен ми обясняваха, че вече не изграждат нови коаксиални трасета. В твоя случай няма да те включат щом няма, но лошото е че се опитват да убеждават нови клиенти да не ползват коаксиал при съществуващо трасе. Аз съм на мнение, че по трасетата на Близу от едно време пускат един от най-добрите сигнали в момента. Каквото и да правят с тяхната IPTv, не могат да го докарат като коаксиала.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

spaice 27-03-2019 12:41

Цитирай:

Първоначално написано от Тъскани (Мнение505476)
Телевизорът е "умен" Samsung от 2015, ама така или иначе в тая насока трудно ще се направи каквото и да било.

По отношение на HDMI-CEC, вероятно няма, ще сменям телевизора скоро и ще видя новия да има, но да кажем, че това ще реши половината проблем - все е нещо.


"Умен" от 2015 би трябвало да има HDMI-CEC. Самсунг му казват Anynet.
Друг е въпроса дали СТБ-то на А1 го има.

gentu 27-03-2019 12:48

Цитирай:

Първоначално написано от Тъскани (Мнение505469)
Явно съм дрът и факта, че трябва да ползвам второ/допълнително дистанционно ми докарва кошмари.

-няма никакви проблеми , всичко се командва от дистанционното на А1 , това на телевизора може да не го ползуваш.(когато ти инсталират услугата им кажи да ти го настроят така , че да ползуваш само тяхното дистанционно)

Тъскани 27-03-2019 12:48

Цитирай:

Първоначално написано от spaice (Мнение505478)
"Умен" от 2015 би трябвало да има HDMI-CEC. Самсунг му казват Anynet.
Друг е въпроса дали СТБ-то на А1 го има.

Прав си, има - даже сега видях, че единия HDMI си е маркиран като STB.

Тъскани 27-03-2019 14:06

Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение505480)
-няма никакви проблеми , всичко се командва от дистанционното на А1 , това на телевизора може да не го ползуваш.(когато ти инсталират услугата им кажи да ти го настроят така , че да ползуваш само тяхното дистанционно)

Проблемът не е в моженето или не моженето - не искам.
Имам устройство, което си има дистанционно и във всеки един момент мога да контролирам всичко на телевизора от него. Защо да ползвам евтиния боклук на оператора?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:40.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.