Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Монтаж и настройка на антени (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Питане за подмяна на правен с оригинален линеен мотор (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=48498)

Sandokan 14-12-2023 20:11

Питане за подмяна на правен с оригинален линеен мотор
 
1Прикачено(и)
Имам следното терзание. Поради ред причини ми се налага да подменя правен преди 100 години ;;516 мотор с нормален линеен мотор за парабола. На системата е работеща, дъгата е настроена. Питането ми е дали ако поставя линейният мотор, ще "избяга дъгата"? Прилагам снимка на окачването, като с жълтата стрелка съм показал къде е било захванато рамото на правения мотор(с нещо като шарнир и гайка(15 или 17ка), със синята стрелка и зеленото кръгче съм показал къде е бил захванат правения мотор за окачването и с червената стрелка - къде си мисля, че трябва да влезе закрепващата втулка на линейният мотор.
Според вас тази планка, с двете дупки(червената стрелка) за евентуално поставяне на линеен мотор ли е правена? Навремето преди да се сложи този правеният мотор(който м/у другото работи на 220 V), там мисля, че беше закрепена обикновена рейка.

CITRON 17-12-2023 23:12

Цитирай:

Първоначално написано от Sandokan (Мнение593785)
Имам следното терзание. Поради ред причини ми се налага да подменя правен преди 100 години ;;516 мотор с нормален линеен мотор за парабола. На системата е работеща, дъгата е настроена. Питането ми е дали ако поставя линейният мотор, ще "избяга дъгата"? Прилагам снимка на окачването, като с жълтата стрелка съм показал къде е било захванато рамото на правения мотор(с нещо като шарнир и гайка(15 или 17ка), със синята стрелка и зеленото кръгче съм показал къде е бил захванат правения мотор за окачването и с червената стрелка - къде си мисля, че трябва да влезе закрепващата втулка на линейният мотор.
Според вас тази планка, с двете дупки(червената стрелка) за евентуално поставяне на линеен мотор ли е правена? Навремето преди да се сложи този правеният мотор(който м/у другото работи на 220 V), там мисля, че беше закрепена обикновена рейка.

Слагай смело новият мотор. После ще мислим за позиционер. Дъгата първо я провери дали я има още.

Sandokan 19-12-2023 12:44

Ще го видя след 2 дни като се постопли...

Sandokan 29-12-2023 14:11

Сложих го, но сигнал йок :s104 Лоша работа...Възможно ли е само от подмяна на мотор да се изгуби дъгата? Или пък от неправилен монтаж на мотора...Май ще трябва да се търси някой да я донастройва, но не се сещам в града да са останали хора, които ще могат да се справят. Антената е във Велинград и повечето хора, които помня, че се занимаваха с това тук, вече са на достолепна възраст...;;basi

dzumba 29-12-2023 14:20

Тук си писал друго,ако е вярно,трябва да работи и новият мотор!

Цитирай:

Първоначално написано от Sandokan (Мнение593785)
системата е работеща, дъгата е настроена. Питането ми е дали ако поставя линейният мотор, ще "избяга дъгата"?

Възраста в случая,колкото е по достолепна,точноста ще бъде по точна!

moreg 29-12-2023 14:32

Цитирай:

Първоначално написано от Sandokan (Мнение594106)
Сложих го, но сигнал йок :s104 Лоша работа...Възможно ли е само от подмяна на мотор да се изгуби дъгата? Или пък от неправилен монтаж на мотора...

Няма как да ти избяга дъгата само от смяната на мотора. Ако по време на смяната на мотора не си пипал никъде другаде освен болтовете и гайките за мотора сигнал ще си има. Виж дали мотора спира на правилното място на точния сателит. Дай повече снимки да се види, какъв мотор си сложил. От тази снимка, която е в първия пост нищо не се
вижда и нищо не става ясно.
Ти преди да подмениш мотора, гледаше ли нещо с тази антена? кой спътник приемаше антената? Сигурен ли си, че дъгата е била настроена преди смяната на мотора?

Sandokan 29-12-2023 14:33

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение594107)
Тук си писал друго,ако е вярно,трябва да работи и новият мотор!


Възраста в случая,колкото е по достолепна,точноста ще бъде по точна!

Един от тях издирих и питах, явно не му се занимава вече да се катери и да настройва антени...

Sandokan 29-12-2023 16:16

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение594108)
Няма как да ти избяга дъгата само от смяната на мотора. Ако по време на смяната на мотора не си пипал никъде другаде освен болтовете и гайките за мотора сигнал ще си има. Виж дали мотора спира на правилното място на точния сателит. Дай повече снимки да се види, какъв мотор си сложил. От тази снимка, която е в първия пост нищо не се
вижда и нищо не става ясно.
Ти преди да подмениш мотора, гледаше ли нещо с тази антена? кой спътник приемаше антената? Сигурен ли си, че дъгата е била настроена преди смяната на мотора?

Аз първата снимка я качих само да се види хубаво задната част на антената и какви планки и отвори има, че не ми беше много ясно къде трябва да се захване моторчето със скобата. Първоначално си мислих, че трябва да е там, където сочи червената стрелка и дори разпробих дупките, защото не бяха достатъчно големи. Но после в крайна сметка го сложих там, където сочи синята стрелка, защото там ми се видя най-логично като го занесох при антената. Сега ще снимам и ще кача снимката. Моторчето е SkySat 12 Инча

manqka 01-01-2024 12:16

Цитирай:

Първоначално написано от Sandokan (Мнение594110)
Аз първата снимка я качих само да се види хубаво задната част на антената и какви планки и отвори има, че не ми беше много ясно къде трябва да се захване моторчето със скобата. Първоначално си мислих, че трябва да е там, където сочи червената стрелка и дори разпробих дупките, защото не бяха достатъчно големи. Но после в крайна сметка го сложих там, където сочи синята стрелка, защото там ми се видя най-логично като го занесох при антената. Сега ще снимам и ще кача снимката. Моторчето е SkySat 12 Инча

Най добре, вземи един сат финдер. Закачи го със коксиала за конвертора, и виж, дали някъде по дъгата ще имаш сигнал. И после , вече свързвай приемника. Може и да не е била настроена със точност по дъгата параболата, и да ти бяга дъгата. Параболата, е малко по-специфична със настройката по дъгата. Не е като офсетната антена, да я настройш от ряз по дъгата.

Хоризонт 02-01-2024 21:39

За много години!
Да попитам, преди във форума най-отгоре имаше дъгата изток-зарад и там наредени спътниците и като цъкнеш върху сателит и излизаше списък с програми канали, честоти, транспондери, кодировки и друга информация. А отдолу кои канали са отключени за момента. Къде са тези работи и ако ги има на кой браузър се виждат? На хрома и egge не ми вървят от много време .


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:52.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.