Виж само едно мнение
  #1  
Стар 23-08-2011
соколов соколов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Окабеляване за сателит и HD

Здравейте, имам следната дилема. В момента прокопавам кабели за ТВ и НЕТ, като свичко се събира на едно място в средата на апартамента. Понеже нета е лесен, кабела от вън и после рутър и по кабел, дойде ред на сателита.

Е да ама не. Обадих се на Булсат да ги попитам мога ли да си пусна един кабел от терасата до разпределителната кутия и от там с един multiswitch да пусна сигнала до всеки приемник, и те ми казаха, че ставало ама за HD не ставало щото нямало такива устройства. Като чукнах в нета е пълно с такива устройства. Та въпросите ми са следните;

1. Тези мултисуичове стандартни ли са за всички приемници?
2. Колко кабела да дръпна от терасата до мултисуича, и какви? Гледам, че Булсат ползват един кабел до HD приемниците си, но пък мултисуичовете които гледам в нета все приемат по 2 кабела от конвертора? Или ползват двойни конвертори?

Целя да положа кабели които да мога да ползвам и с друг оператор ако реша, един вид универсално окабеляване.

Искам и да си спестя прокарване на сноп кабели от терасата до разпределителната кутия, както и да увеличавам броя на чиниите...в момента ползвам два приемника но до месец ще бъдат 5.

Давайте идеи и съвети на воля, трябва да сложа всичко преди да замажа, че после става...

Последно редактирано от соколов : 23-08-2011 на 00:33
Отговори с цитат