Виж само едно мнение
  #12  
Стар 24-04-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ПоповП Вижте мненията
И шведите се хващаха, а най-полезното беше, че още през 70-те се гледаха турците(TRT1) с обикновено 5-елементно яги, а те предаваха директно мачлета от евротурнирите. Гледал съм директно с компания и злополучния мач на Хейзел стадиона - финала Ювентус - Ливерпул, като без прекъсване камерите показваха цялото мелле по трибуните. Жалко че тогава нямаше видео-декове.
И аз съм хващал случайно през лятото шведи и украинци на малките канали. Но югославската телевизия се приемаше стабилно с едни 10-12 елементни антени на 6 и на 8 канал. Колко съм се блещил като дете в "цртаните филмови", без говор, защото нямаше кой да сложи филтри на МЧУ-то на звука... После като средношколец се отраках и си сложих, та си усъвършенствах сърбохърватския, който ми стана като втори майчин . За езиците - Няма да забравя първия си час по френски. Преподаваше ни Тинка Попова, майката на Лили Попова, която стана преди време шефка на радиото. Та госпожа Попова (тогава беше другарка) ни каза нещо такова: Сега може и да ви се струва излишно да учите френски, но ще дойде време, когато ще си щракате телевизорите и ще приемате канали на различни езици. Тогава това ни се стори като фантастика... А сега живея в друга държава, работя с хора от десетки държави и ми се налага да говоря всеки ден на поне 4 езика....
И телевизии - хиляди - лесня и изобилие... Но оная тръпка вече не е същата...
Наздраве!

Последно редактирано от ВалчоП : 24-04-2012 на 00:14
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на ВалчоП за този полезен пост
atuani (25-04-2012), sa6o91 (01-05-2014), красибел (24-04-2012), ПоповП (24-04-2012)