Виж само едно мнение
  #24  
Стар 11-02-2013
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Моля, не цитирайте по 2 пъти едни и същи видеа (бесни гадни реклами), страницата едвам се зарежда.
Съжалявам. Няма повече.

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Aз в момента си късам нервите с комп на т.нар. известни "маркови" производители. И на село компа е баш на Дел - абе работи, ама има много дразнещи неща. Не-маркови компютри купуват BIOS на AWARD, и са железарка. Предпочитам ги. Цял живот компютрите ми изкарват хляба, имам идея.
Ааааа, за Делл или добро или нищо.
Моя е егати бойния лаптоп. Сина ми 3 пъти му разсипва сок върху клавиатурата. Последния път беше над половин чаша. Като го видях и получих микроинфаркт. Обаче освен, че отвреме на време залепва левия бутон на тъчпада, нищо друго му няма.
И още не знам къде отиде тоя сок дето се разля върху него.

Първия компютър който си купих беше един Сименс-Никсдорф, пентиум на 75 Мхц, с 8 МБ РАМ и 2 МБ видео памет
Тестовете по онова време бяха игрите в мрежа.
Старкрафт на него вървеше по-добре отколкото на сглобено ПЦ с пентиум 133 с 8 РАМ и 4 видео памет.
Оттогава съм се зарекъл че асемблирана машина няма да влезе в моя дом и никога не съм имал сбирток за компютър.

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Начи, отстъпка не значи реклама. Отстъпвайте ми 100% от цената на продукта, в тоя случай обичам реклама? Да, ама не.
Да, ама да.
Разбира се, че е реклама. Всичко което те накара да си извадиш портфейла и да си купиш нещо е реклама.

Та тази отстъпка е най-стария трик на света.
Тя е калкулирана в цената на продукта а целта е да ти вземат парите по един или друг начин.

Нормалната търговска надценка на дребно е между 2 до 4 пъти цената на едро.
Производителя си надчислява около 75% печалба от себестойноста на продукта до степен в която като се умножи по 4 да не е скандално висока и да си убие сам продукта.
По този начин, донякъде регулира пазара.
Цената на един продукт ако е 100 лева на едро заедно с транспорт, данъци и мита ако има такива, се продава в началото за 400лв. Обират се паричките на така наречените маниаци и след 6 месеца с 20-25% отстъпка се прибират парите на останалите дето си мислят че са на далавера.
Дори и 50% отстъпка да видиш на някой продукт, да знаеш, че продавача има поне 100% печалба.
След година следват акциите на самия производител, който за да се отърве от залежала стока сваля цената с минимум 20-25%, в редки случаи и до себестойност и по веригата вече виждаш отстъпки от сорта на 60%, 70%, 80%...
Всички са на печалба, на крайния потребител пак са му прибрали паричките но той се чувства щастлив.
Отговори с цитат