Виж само едно мнение
  #6  
Стар 25-02-2013
Аватара на moreg
moreg moreg не е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,787
Благодари: 503
Получил благодарност:
424 пъти в 287 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Huligan4o Вижте мненията
Имах един съсед, с рутер TP LINK, с WEP парола. С Backtrack за около 15 минути му разбрах паролата, и си ползвах нета аванта. Та неговия нет беше от Кабелсат запад, с обикновен модем, и след него рутера /това го разбрах, след като се вързах към него - айпи-то беше на кабелсат запад, а и на 192.168.100.1 се виждаше моторолския модем/. Не знам защо при теб не се е получило дори с отворена мрежа - може в настройките на рутера да е зададено филтриране по мак, ама така само гадаем. Иначе няма проблем да си сложиш твой рутер, но няма как да стане без модем - нета идва по коаксиалния кабел. За отварянето на портове - звънях им преди време, пренасочиха ми един порт, но след време, след един рестарт на модема , пак се затвори, и не ми се занимаваше да им звъня отново.
Явно е някакво филтриране по мак, защото не само на една незаключена мрежа но и на втора не успях да се закача, пробвах е с AP и пак греда което вече ме накара да се замисля сериозно че тук има нещо гнило, и че нещо този нет, който предоставят нарочно е направен да се ползва само от този, който го плаща и да неможеш един вид да закачиш към него повече от едно устройство с две думи по този начин карат всеки да си плаща, което не съм го виждал никъде другаде освен при кабел сат запад. Иначе искам да спомена, че цифровата телевизия, която предоставя този доставчик се доближава на 99% с качеството от сателит, което пък не съм го виждал никъде другаде(все пак става въпрос за кабеларка) Близо могат само да се учат от кабел сат запад. Незнам от кабели ли е от усилватели ли е но картината е отлична за кабеларка и напрактика е без видими забележки помня, че като го видях тогава просто неможех да повярвам, че гледам кабелна тв. а не сателитен сигнал..... А за интернета наистина сигнала идва по коаксиален кабел и по един кабел върви и телевизия и интернет, което вече обяснява защо дават модем а не рутер. Тъпа работа за мене е по-добре интернета да си върви по лан кабел както е навсякъде, но явно от кабел сат запад са решили, че по този начин ще имат повече клиенти, което има логика, защото неможеш по никакъв начин да се закачиш към този модем по WI-FI отвън дори и връзката да е unsecured. Тоест вързали са си гащите по този начин и неможеш да си разделиш връзката с комшията например.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат