Виж само едно мнение
  #539  
Стар 01-09-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?...EC%ED%E8%F6%E8
Цитирай:
Здравейте. Една позната бабичка от село си купила ефирен приемник STRONG SRT 8113 но никакви програми не хващали и ме помоли да и помогна. Селото се намираше на около 15 километра от ретранслатора но беше в падина и няма пряка видимост към кулата. Ясно беше, че с антената от комплекта на приемника нищо няма да хване. Направих проба с тази антена за която съм писъл във форума. Вътре в стаята отново нямаше никакъв сигнал. Изнесена навън на втория етаж на къщата програмите на 26 и 49 канал излязоха /на ръба на стабилно приемане/ но тези от 58 никакви ги нямаше. Смених антената с тази - по-високо ниво на сигнала но програмите на 58 канал ги нямаше. Взех още 5 приемника и ето резултатите.
NEO DVBT-1100A SD
STRONG SRT 8113
STRONG SRT 8105
STRONG SRT 8106
X-TREMER DTV-X1USB
Numeriqs HT4402FA
NOT ONLY TV BOXHDA2
Neo както очаквах се оказа пълен та*шак. На 26 и 49 прекъсваше, а на 58 не отцепваше изобщо.
И трите Стронга показаха еднакви резултати. Явно са с един и същ тунер. Не съм ги отварял. На 26 и 49 работеха задоволително. На 58 изобщо не зацепиха.
X-TREMER и Numeriqs на 26 и 49 работеха отлично. На 58 зацепваха но с насичане. По скоро вървеше звука.
Изненадата дойде от NOT ONLY. И на трите канала приемника работеше безупречно. Разкошен тунер са му сложили вътре. Програмите бяха стабилни при въртене на антената на +/- 45 градуса спрямо кулата.

PS. Само да не си помислите, че правя реклама на ВАЛИ, като вносители на NOT ONLY. Напротив. Почти нищо вече не купувам от тях заради лошата им гаранциона поддръжка.
По 40 лева са NOT ONLY в момента в Практикер. http://praktiker-online.bg/product/9...-mpeg4-hd.html HD приемник с PVR възможност, устройва ме. Не съм впечатлен от чувствителност, ама и антената ми не е за високи честоти. В нас хвана само един канал, на работа 2-3 и то на ръба.

Последно редактирано от Rabin : 01-09-2013 на 09:42
Отговори с цитат