Виж само едно мнение
  #94  
Стар 09-12-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

13-10-2013
Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
- периодично нулира настройките си със стар телевизор и външна антена, предполагам от някакво статично електричество от антената или пикове от самия телевизор. нулирането наблюдавах при два различни приемника 8113, купени от различни магазини, свързани към различни модели телевизори и антени. единственото общо е, че работят в една и съща къща (захранена от Енерго Про). Ефекта се наблюдава при светещ червен светодиод, т.е. standby. Специлано пробвах да изключа от мрежата единия за 8 часа, а другия за 12 и не си загубиха настройките.
Единия от въпросните приемници го ползвам в градски условия от 2 месеца и не е нулирал ни веднъж. Хрумна ми да надникна какво има вътре, но не ми се разрушават гаранционните лепенки. По стечение на обстоятелствата и аз съм уж някакъв спец в областта, или поне така пише в дипломата ми Токовите удари май им викат удари, точно защото става дума за краткотрайно повишаване на напрежението в резултат на авария или преходен процес. Предполагам, като при всяка съвременна микропроцесорна система, RAM, флаш и процесор са в рамките на един физически чип. Сигурен ли си за всичко за което говориш, или това са само твои предположения? От Стронг уж обещаха да наптравят нещо, но за сега били затруднени да видят описаното от мен явление. То и аз ги разбирам де, и на мен като ми дойде машинка с дефект дето се появява веднъж в седмицата и ми е трудно да разбера от къде иде белята и дали съм успял да я оправя. Но все пак, с таквоа детайлно описание на проблема, би трябвало конструктора на изделието да се насочи поне малко де да търси причината. Най-ми е криво, като започнат да обясняват, че не можели да видят дефект, сякаш съм някоя баба дето си няма друга работа освен за развлечение да трови съпорта на Стронг.
Отговори с цитат