Виж само едно мнение
  #40  
Стар 02-04-2014
Милен_ТТ Милен_ТТ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: Ямбол, Дебелец
Мнения: 723
Благодари: 276
Получил благодарност:
845 пъти в 231 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BULLET Вижте мненията
дай една снимка на твоята антена
фокуса съм го цедил на макс и мм да го мръдна на някъде и скандинавците заминават
треа да премеря пак и ще ти кажа


208 см полезна площ
85.1 фокус
Цитирай:
Първоначално написано от pantsiani Вижте мненията
Хайде и аз да добавя при мен в мм :
2100 диаметър
328.14 дълбочина
840 фокус
0.4 фокусно съотношение (ф/Д)

Излиза, че при идентични диаметър и дълбочина имаш разминаване във фокуса. Съвета ми е да го намалиш. Накрая да не се окаже, че просто имаш нужда само от настройка, а не да купуваш каквото и да е.
Точно същите копия на руските за които си мислех, само че от времето когато матрицата вече е взела да дава отклонения и затова фокуса малко бяга и не на същото място, мисля че BULLET е изцедил фокуса и конвертора си е на мястото, и не може да не си е играл с това, като стар сателитажия!
Сега за облъчвателя, търси с коносовиден вълновод с разлика в диаметрите на входа и на изхода от порядъка на 1-1.5-2мм. около 1.5мм ще е най-добре, (по-шиороката част към антената) вълновода трябва да стърчи пред питата 2.3-2.5мм. Цилиндричен вълновод също ще стане, но не и за перфекното изцеждане! Можеш да се замислиш и за такива облъчватели които вълнода е вътре зад питата (а не стърчи на пред, както при повечето), а самата пита и ринговете са коносовидни и те, като по малките пръстени са по-навътре! Ако ти попадне такъв пробвай, но и там пак зависи от типа точно, от самите конуси и още куп неща и не е гаранция че ще постигнеш по-добри резултати, но по принцип тоя тип е за плитки чинии каквато е твоята. Но както начало търси нещо, като описания по-горе! Ако вълновода стърчи повечко, го престържи до 2.4мм да речем! И гледай и другото важно за което вече споменах, отворите на вълновода на конвертора и на облъчателя където се съединяват да са 1 към 1!
__________________
VU+ DUO 2; VU+ Solo 2; XTREND ET 10000; XTREND ET 9500; XTREND ET 5000; AZBOX ELITE; ARIVA 102; DISH: 3x3.60; 1x2.20; 1x1.80; 1x1.60; 2x1.40; 3x1.10; 1x0.90; 2x0.80. DiSEqC switch: 1x16 EMP-centauri + 1x8 Tecatel; 24xLNB
Отговори с цитат