Виж само едно мнение
  #31  
Стар 29-12-2015
Valkov Valkov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 124
Благодари: 7
Получил благодарност:
45 пъти в 32 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mitko7 Вижте мненията
То пък чак сега видях колко сте изписали

......
И аз чак сега видях темата, а точно вчера подмених диска на поовехтелия ми лаптоп DELL LATITUDE E6510 с това , като преди това бях монтирал и 1TB диск на мястото на DVD-то, и мога да споделя впечатления. По първия въпрос от темата - да скоростите за писане и четене, а също и за достъп са от 5 до 15 пъти по високи при Самсунга отколкото при Хитачито, но това не дава 15 пъти повече производителност на системата. Зареждането на Windows се ускори "само" 3 пъти, същото се отнася и за тежки програми стартиращи паралелно много помощни услуги като CAD CAM приложенията с които си вадя хляба. След стартиране програмите си работят както и преди ъпдейта, понеже става дума само за изчислителна мощност,докато не се появи необходимост от кеширане - тогава скоростта на SSD-то отново се усеща сериозно. Миграцията на OS с всички програми отне само 18 минути, но преди това настъпих мотиката - фирмената програма на Самсунг за мигриране отказа да разпознае SSD-то във външна кутийка, и се наложи да го сложа в CADDY- то като 2-ри диск. След мигрирането, а и при чиста инсталация на OS трябва да се направят някои промени в системата които да осигурят по дълъг живот, или повече производителност, по избор на потребителя. При мен заложих на повече живот на SSD-то, но след настроечната програма на Самсунг някои неща си ги промених още веднъж. Преместих виртуалната памет на втория диск, и пуснах всички услуги свързани с нея като кеширане на файлове на Windows примерно с пълното съзнание че така забавям системата. Всичките тези дейности изхарчиха 0.07 TBW, което при гаранционен лимит 75 TBW означава че мога да правя това всеки ден в продължение на 2.5 години преди да достигна лимита. Оттам се обяснява и гаранцията от 5 години с която се продава диска. И накрая за обобщение - слагането на SSD за системно ускорява значително компютъра , но за склад за информация по добре е да си има обикновен диск.
Отговори с цитат