Виж само едно мнение
  #17  
Стар 20-10-2016
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 987
Благодари: 270
Получил благодарност:
372 пъти в 300 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Така като гледам снимката, явно центъра му е около 26-27 градуса. Подобна конфигурация до миналата година беше при мен, но с Gibertini 80 EL и за моите нужди бе оптимална. Преди това центъра беше около 31-32 заради 45 гр. , най вече заради DVB-T мултистриймовете и руските канали на азербайджанския спътник на 46. При център 31-32 Астра 19 си беше ОК /все пак хубавата птичка се бе върнала вече на позицията си/ и дори от 13 излизаха канали. Като допълнение системата с Гибертинито бе с държач, позволяващ на конверторите да се разполагат в различни равнини /т.е. останалите конвертори да се падат леко над 23/.
Другата комбинация която правих след есента на миналата година е с Мтелска антена. Не знам кой е производителя, но разлика с Гибертинито не виждам, само че там рейката е съвместима с държачите за Триакс. При тази ситуация 16 център /конвертор 40 мм slim и стандартни с широка глава за 19 и 13. Резултат падане на нивата на 16. По-удачния резултат център 16 стандартен, slim 40 mm за 13 и 19 и стандартен за 23. При такава конфигурация нямам наблюдения за 9,10,7, само бегло за украинците на 4.8/5 /пак за мултистрийм каналите/
И според мен редно е да спомена, че става дума за София, защото из страната резултатите може да варират.
__________________

Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bate_dino за този полезен пост :