Виж само едно мнение
  #1  
Стар 29-12-2020
Афганец Афганец не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Мнения: 13
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране HDMI проблем със Samsung UE40JU6440W

Samsung UE40JU6440W Smart 4K UHD LED TV, DVB-TC (T2 Ready), Wi-Fi, 4x HDMI, USB

Имам горния ТВ и от 3 дни не излъчва програмата на Виваком.
Отатък имам друг ТВ, смених приемниците - същата работа, отатък работи, при мен не, значи не е от приемника. Смених рутера над вратата, същата работа, на жена ми ТВ-то работи, при мене - не. През СКАРТА включих видеоплеъра, ТВ работи.

Тогава се сетих и включих сигнала на ВИВА към монитора на настолния РС - работи. Включих към USB портовете на ТВ два харда с филми, възпроизвежда ги без проблеми, даже стерео... Иначе казано, ТВ-то си работи, най вероятно е изгоряла платката с 4-те HDMI входа.
Закарах го на Насър, казаха, че ще могат да поръчат нова платка в Самсунг чак на 04.01...

Това, горното, беше предвъпросно обяснение, нещо като предварителна любовна игра, petting, преди същинския въпрос....
Съществуват ли преходници или конвертори HDMI към USB, и ако да, ще могат ли да предават ТВ сигнал ?

За HDMI към СКАРТ съм сигурен, че може би ще работят, за HDMI към COMPONENT (чинчове) също....
Посъветвайте ме нещо моля...

П.П. - Разбира се, че ще го занеса на тия пичове на Насър, но дотогава искам да гледам нормална ТВ... Е, съвсем в краен случай, една седмица ще си гледам монитора...и той е 60 см.
Отговори с цитат