Виж само едно мнение
  #2  
Стар 09-11-2010
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,701
Благодари: 800
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Крал Артур Вижте мненията
Ползваме 4 карти на Глобул със семейството от години. През последните месеци едната карта не се ползваше въопще и реших да я спра, когато изтече договора. Той изтичаше в началото на ноември 2010година. Отидох в края на октомври, но ми казаха, че трябва да отида 1 ден преди изтичане на договора иначе им дължа 2 такси неустойка. Денят в който трябваше да отида беше 05.10.2010г., но го пропуснах. Отивам днес да спра тази карта, но ми обясниха "любезните" служители на Глобул, че съм закъснял и договора автоматично се е удължил за една година Ако искам да го прекратя им дължа неустойка в размер таксата за една година х 2 Така пишело в договора с малките букви, дето съм подписал. Усещането, че са те прекацали така евтино не е приятно. Не съм чел още договора, но най-вероятно е така.
Внимавайте колеги кога Ви изтичат договорите, защото в България всичко е законно, но не е морално
хлъзна ли са те. за да я спреш трябва 1 месец преди изтичането на договора да ги уведомиш писмено. и мен ме убеждаваха че можело 2 дни преди края на договора да я спра ама се оказа че трябва да плащам неустойки. е платих ги и не искам да ги чувам повече. византийска работа
Отговори с цитат