Виж само едно мнение
  #13  
Стар 15-08-2023
Аватара на b_ignatov
b_ignatov b_ignatov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Местоположение: София
Мнения: 632
Благодари: 162
Получил благодарност:
133 пъти в 92 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте.
Видях, че коментирате въпросната услуга и ми стана интересно
Преди 2-3 седмици, баща ми взе Mobix с рутер Huawei B535-232A за вилата.За съжаление само оранжавите имат някакво покритие там.Като цяло сме доволни, защото има интернет по цялата къща и двор, но проблемът е друг.Онзи ден изрових 2-3 стари камери за видео наблюдение и реших да ги пробвам.Оказа се, че работят и дори ги настроих да ги достъпвам по IP, че дори и през мобилно приложение Накрая реших да пренасоча и портовете на този така наречен "рутер", за да мога да достъпвам камерите и когато не съм там.......ама нещо не се получи.Тази сапунерка няма port forwarding Оказа се ,че се прави през Разширени настройки==>Сигурност==>Виртуален сървър.Информацията намерих тук https://consumer.huawei.com/uk/commu...topicId_50276/
Явно така се прави.....ама при мен не сработва.Тествах какво ли не и не иска.Опитах се даже да пробвам да достъпя и сателитния приемник на порт 83 където е WUI на Oscam ама не.Накрая се обадих на оператор и те потвърдиха, че от там се прави пренасочването.....дори и те достъпиха рутера за да го направят и пак не стана.Предложиха ми да пусна DMZ до DVR-a, ама им казах че нямам такъв и не мисля да слагам за сега.Искам просто да си достъпвам камерите по IP без да правя записи засега.
Ще съм благодарен, ако някой има такъв рутер и е праваил пренасочване на портове да каже дали има нещо което изпускам?
Лек ден за сега.


П.П.Забравих да спомена, че първо се обадих да ми сложат статично IP срещу 2лв на месец
Отговори с цитат