Виж само едно мнение
  #1  
Стар 28-03-2011
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,085
Благодари: 69
Получил благодарност:
599 пъти в 310 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране Компилиране на OSCAM

Колеги, реших да се заема сам с компилиране на оскам, тъй като всички нови версии за IPBOX HD с официални имиджи ги правят с новите версии на stapi и за имиджите със старото ядро не вървят, а аз все още съм им голям фен и до излизането на PGI 1.0 са все още най-добри за мен.
Вчера поразгледах ръководството за компилация на оскам, за което съм благодарен на petar258, че го сподели с нас. Ами смятам, че ще се справя, не е кой знае каква философия.
Но нещата, които мисля, че не ми станаха ясни са:
1. Коя по-стара версия на liboscam_stapi е нужна за коректна работа на оскама с последния имидж, базиран на старото ядро R12413, защото така на сляпо да ги пробвам всяка една е голяма загуба на време? Пък и самата компилация на oscam с платформата sh4 отнема близо два часа.
2. Не видях опция да посоча при компилирането къде да търси оскама в последствие конфиг файловете си? Има такава, с която конфиг файла да е само един и в него да са всички модули за настройка, но това не е, което ми трябва!
Моля, някой по-запознат с процедурата по компилиране да поясни горните загадки! Предварително благодаря!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!

Последно редактирано от uniqad : 28-03-2011 на 08:56
Отговори с цитат