Виж само едно мнение
  #33  
Стар 18-05-2022
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,176
Благодари: 578
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТКЗС Вижте мненията
Опитай това : пусни приемника и сложи някаква преграда пред IR датчика му (кутия от цигари напр.) , така , че да не може да получава сигнал от дистанционното и други дразнители в стаята и виж пак ли ще откача така. Ако в стаята ти има лампи от този вид може те да са причинителя
В магазин за компютри преди дни избирахме лаптоп за големия ми син. И на един лаптоп тъчпада нещо провлачваше. Тогава продавача нагледно ни показа как лед лента влияе на тъчпадовете на някои модели, а на други модели директно блокира тъчскрийна.

Та очевидно евтините китайски LED-ове (а може би не само те) пръскат яко всичко около тях.

@vanka, от всичко изчетено до момента, според мен има нещо което по някакъв начин го играе като дистанционно. Не е по мрежа, вероятно осветително тяло, сензори, IR датчици и каквото и да е друго светещо извън видимия спектър. Провери датчици за СОТ, климатици, електронни термометри и каквото се сетиш. Може дори да е дистанционно за друг уред. Както ти каза ТКЗС - сложи някаква стабилна физическа преграда пред IR сензора за дистанционното на приемника, но така, че да го закриеш от всички посоки, защото не се знае от къде идва. Според мен няма какво друго да е.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат