Виж само едно мнение
  #38  
Стар 03-01-2015
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
И за да не съм нацяло офтопик - твърдиш, че се занимаваш с телевизори от доста време и четеш ли четеш....


И ако можеш да намериш магазини с разлика 400 евро между тях на един и същ продукт нищо чудно че не можеш да намериш хубав тв
Въобще не се занимавам с телевизори от доста време. През ноември ми дойде на акъла идеята да си купя още един телевизор, по-голям и по-добър.

Тука има и малки магазини, все още останали живи, който не могат да купуват големи количества и съответно вносителите им ги продават по-скъпо на тях, не им правят отстъпки от цената. По обявената цена на сайта на вносителя да ги продават на клиентите си. Та оня от малкия магазин като е купил един телевизор през лятото и като не го е продал за 1400 евро, сега големите магазини го продават същия само за 999 евро, още преди да почне сезонното намаление\разпродажба. В средно големите магазините които са го платили по-скъпо, преди да пуснат промоцията, сега свалят и те цената на 999 евро, само и само да се отърват от него навреме. Защото 400 евро за 28 процента от 1400 евро. А тяхната горница която надслагват върху платената от тях цена на вносителя, не е съществено по-голяма от 30 процента. А ако вносителя е решил да им дава да продават само с 25% горница, те тогава са на загуба ако му свалят цената до промоционалната. Та така, ценообразуването е кофти момент за дребните магазини, те заради това се принуждават да се групират в централи за купуване заедно на стоки от вносителите.
Аз в малък магазин не искам да влизам, защото знам че са прекалено скъпи стоките при тях. Пък и въобще няма същия избор както в големите магазини.

Последно редактирано от Люкс : 04-01-2015 на 00:06
Отговори с цитат