Виж само едно мнение
  #7  
Стар 12-10-2020
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,227
Благодари: 748
Получил благодарност:
1,362 пъти в 886 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от КСГ Вижте мненията
Изчетох, но няма решение за проблема

Там пише за притягане на болтове, които фабрично са недозатегнати.
Има реална опасност да се счупи някое зъбно колело.....или пък гори някакво реле и мотора върви само в една посока.


Цитирай:
Първоначално написано от фолкръм Вижте мненията
Както казах по горе днес ще спре да се мандъхерца завинаги и взех че успях . Пърпаретката отказа преди да се кача при нея да и убера луфтовете. Какво се оказа......... винтовете показани на снимка 1 (на шестограм са) придържат ел. мотора с все зъбни колелета към корпуса, са покрити с лепенка която казва " Гаранцията отпада при нарушаване на стикера" - и за съжаление тези същите болтове се оказаха - единия развит на цяло другия наполовина и както казах не се виждат, че са развити от стикера.
На снимка 2 е страничния винт който заклинва целия този механизъм да не мърда. И той разхлабен вследствие на разхлабените предни два.
На снимка 3 е целия този механизъм, който се регулира от тези винтове и се вижда вече липсата на зъби по малкото колело след като всичко е играело вътре.
На последната снимка се вижда как този механизъм предава движение на хобота посредством червяка, липсата на съосие вследствие на луфтовете доведе до трошенето на зъбно колело.

Съвета ми е .....отваряйте си очите когато си го взимате нов дали са притегнати тези болтове( искаййте да повдигнат стикера), а който вече има НН мотор да им хвърля по едно око на годината ведъж поне. Този мотор е на само месец.По принцип нищо не е отказало но не дозатегнат при сглобката му. Вносителите обещаха да ми пратят зъбното колело. Дано стане!!!

Цитирай:
Първоначално написано от фолкръм Вижте мненията
Явно не ми върви с тая марка мотори. Отказа и втория. Този път гада реши , че ще върти само на изток. Занулявах го няколко пъти но курец.Преди това на няколко пъти се оправяше така, но вече не пожела. Пратих го за ремонт на вносителите, те пак нов ми пратиха 3 ми е вече за няма и година май . Хората са коректни, но тоя мотор мога смело да заявя вече, че НЕ СТРУВА и ако някой е решил да го купува ДА БЯГА ДАЛЕЧ!!!

п.с. Понеже вече съм парен от тия боклуци, поогледах третата бройка и кво да видя ..... страничния болт за обиране на луфта паднал в кутията . Ако беше попаднал в човек който грам не разбира смятайте.......... всичко ставаше дроб за едно завъртане. Вече само Оптибокс, да ги видим и тях.......

Общо взето доста проблеми с този мотор.
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Вас за този полезен пост :
КСГ (12-10-2020)