Виж само едно мнение
  #32  
Стар 05-06-2019
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,027
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,753 пъти в 981 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Пак уточнявам въпроса: за теб "високо ниво" е защото е шампионската лига, дори да е излъена в SD?

Да разбирам ли, че ти мислиш, че те приемат от сателит за да изпратят пак на друг сателит, за да го излъчат вече от него на своите клиенти?
Знам ли... Лично аз мислех, че получават по други канали, НЕ сателитни. Вмъкват местен звук с коментари, реклами и др. подобно. Пък после пращат на "свой" сателит за своите клиенти. Греша ли?
Което ме навежда на мисъл, че за да вмъкваш всичко това в 4К поток трябва да имаш 4К апаратна.
Не знам ти къде гледаш телевизия, ама аз гледах достатъчно мачове от шампионската лига за да ти кажа, че мачовете бяха в ХД формат. Ако ти си абонат на булсатком и коментираш резолюции и канали различни от сд то не си на правилното място По добре се премести в техния форум.
Основния пренос на сурово ТВ съдържание е сателитния, понеже има заделен трафик специално за това. Ако ми дадеш за пример ДСТВ или АГРОТВ можем да говорим за чистоназемно предаване понеже те имат само един прост плейбокс, но спорта и всичко което използва ПТС ъплинк и сателити. Можеш ли да ми обясниш как работи ПТС-а, щото аз нещо не схващам, той по оптика ли се свързва със студиото? Тия гламавите сутрин с живите предавания ходят да опъват оптики до пред кметствата за да няма забавяне ли ? И не забравяй - сателитния ъплинк има еднакво забавяне и при бтв и при скай спортс, така че това няма голямо значение. После вече нещата стават различни - апаратна, кабели, енкодване и така нататък и така нататък. Но ти гарантирам, че сигнала при бтв, скай спортс и матч футбол примерно пристига по едно и също време.
Тия антени за красота ли ги кичат по камионите? :
Отговори с цитат