Виж само едно мнение
  #46  
Стар 06-07-2020
иван_иванов иван_иванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 21
Благодари: 10
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

колеги, мога да кажа, че снощи след лека борба успях да се справя с оскам-а
е разбира се не мина без проблеми, изтеглих файла който ЗЗлатев по-горе е публикувал, но реших преди това да пробвам с питонския скрипт дето аз го постнах - в общи линий ми добави един сикрет фийд след което ми се появи менюто softcams в plugins. инсталира се без никакви особенности, но reader-a който ми беше активиран по подразибране не сработваше нещо, за разлика от OpenPli където всичко(подозрително) тръгна от раз след инстала. копирах си конфиг файловете преди да го затрия и преписах конфигурацията на reader-a, рестарт на сървиса и всичко захапа. закачих се и през двете кодита през enigma2 pvr клиента и там работи около час без проблеми..за сега
от тази вечер системата влиза в production mode .. да видим какво ще стане


така че, благодаря още веднъж на всички отзовали се, ще споделя впчатления след известно време


П.П. имам два въпроса, от чисто любопитство


- дали ще трябва да вкарвам карата в ТВ всеки месец за да си рефрешне entitlement периода и ако трябва дали може да си става това автоматично в оскам - не че ме бърка но ми интересно, пък и си мисля че няма как да не може да стане



- никъде в менюто на приемника не настройвах връзка към оскам-а, а пък всичко заработи. в oscam.user файла видях че има един потребител dvbapi но, никъде не съм го подавал в интерфейса. интересно ми е как си говорят енигмата и оскам сървъра.
благодаря!!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на иван_иванов за този полезен пост :
b_ignatov (07-07-2020)