Виж само едно мнение
  #25  
Стар 13-08-2015
турбо турбо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 310
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Много общо казано, зависи къде си. Аз знам за Щатите и Ирландия където съм живял до сега. В щатите в Калифорния в Сан Хосе и Франциско цените на имотите са високи в зависимост от района. 500000 долара за прилична къща в хубав квартал. Здравните им застраховки не съм ги използвал, но колеги са ми казвали че не стават. Хората живеят на кредит защото им ги дават лесно и изплащането им не и тежи, защото и с тях може да си живееш нормално. Относно Ирландия, кредитните карти не са популярни защото са като в България с високи лихви. Относно собствеността една средна къща е 200000 + евро както и добър апартамент. Средната заплата е 3000 евро и ако двама работите едната заплата я спестяваш ако я караш нормално. От 200000 трябва да върнеш 300000 ако даваш по 3000 на месец прави сметка за колко време ще си собственик. За здравеопазването ако си социална слаб е безплатно даже и лекарствата, плащаш 2.5 евро на един вид лекарство в рецептата. Ако не си прегледа е 50 евро после се плаща на манипулация, обаче работодателя ти плаща здравна застраховка така че голяма част от разходите се покриват от нея. Така че няма как да слагаш всичко под общ знаменател.
Отговори с цитат