Виж само едно мнение
  #13  
Стар 15-08-2018
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTE=братушка;489180]
Знам как работят, инсталирах 3 такива.
Повярвай, ако на мястото, където се слага външната антена няма покритие или връзката е слаба и нестабилна - и с такъв "усилвател" нищо няма да стане. За да има резултат трябва да има стабилно "приемане", освен якото излъчване. Дори насочени антени може да не помогнат. Аз лично имах слабо покритие от 3 клетки, и доста се помъчих докато насоча антена така, че да ми свърши работа.
А в планинското (както при автора на темата) има вероятност и от отразените сигнали. Гората също променя "проводимостта" в зависимост дали е суха или мокра след дъжд...
Просто да се търси място за външната антена, където има макар и не пълно, но стабилно покритие и там да се слага омни. Иначе може да излезе напрасна инвестиция.[/QUOTE

Сигурно в мен е проблема, но едно време ни учеха, че усилвателя е еднопосочна машина. Та като имаш приемане предаване в дуплекс ти трябват четири усилвателя, Демек с четири или три антени, а в симплекс два две антени. Сега това устройство препредава излъчваният сигнал или препредава приеманият сигнал. Да не говорим че трябват и сериозни филтри. Та да се върнем на репитъра, той работи в симплекс мод като има приемна част на една честота и друга предавателна честота, съответно време на отпушване и запушване. Тази машина по скоро са два пътни усилвателя на 850Мегахерца и 900мегахерца постоянно отпушени. може и за 2100 да има.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат