Виж само едно мнение
  #5  
Стар 09-04-2018
sky2 sky2 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 1,903
Благодари: 303
Получил благодарност:
1,098 пъти в 516 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Не си написал за какво ще се използва суича, а конкретно посочения модел има няколко разновидности. За някой лев отгоре, по-добре си вземи TP-Link TL-SG108E.
Нищо конкратно, обичайните неща. Питах за скоростта, защото моя итнтернет доставчик дава до 250 МБс, но със стария суич, който снощи изгоря, като пуснех торент за сваляне с максималната скорост пинга скачаше двойно, че и тройно даже. Не знам каква марка беше, познат който вкарваше стари ел. уреди от западна Европа ми го даде, без кутия само платка с портове, без захранване. Купих захранване, и така работи до снощи. Мислех си, че е голям боклук, щом на 250 мб се задъхваше, но сега като чета, че този който бях харесал не може да докара и половината, много се изненадах. Всъщност, това суича който бях харесал, не знам дали е същия като този от твоя линк?

Цитирай:
Първоначално написано от отмарс Вижте мненията
1gb / 8 = 125MBs и то при попътен вятър. При мен гигабитов суич между две SSD та не вдига повече от 123 мбс.
Това е много странно, че те обикновените, дето са по 7 лв. прекарват по 100 МБс, а този уж гигабитов само 20 мбс отгоре.
На линка от горния пост, пише: Комутаторна способност 16 Gbit/s , това какво би трябвало да означава?

Между другото, ако взема 5 портов , вместо 8, това означава ли, че скоростта на всеки порт, ще по-висока, от колкото при 8 портовия?

Последно редактирано от sky2 : 09-04-2018 на 16:10
Отговори с цитат