Виж само едно мнение
  #7  
Стар 20-03-2018
Максимилиан Максимилиан не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Мнения: 8
Благодари: 14
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за отзивите, сега поне знам, че не съм се омотал съвсем в избора. За двойния конвертор ми е ясно, че само единия приемник ще може да върти антената, идеята ми е следната: понеже хола ни се намира на първия етаж там ще сложа основния приемник а другия ще е на втория етаж в спалнята, и вечер като умалеем да можем примерно ако сме захванали някой филм или предаване да се преместим горе в спалнята да си го догледаме. То ние нямаме още телевизор горе, но гледам да не трябва да сменям много компоненти в близкото бъдеще.

За съвета за антената обаче съм малко притеснен, нещо не ми се иска да слагам толкова голяма антена, усложнява ми се сетъпа, захващането ще иска доста повече усилия и това което не ми харесва е, че юга ми е централната фасада и това 110 което си е малко като съоражение вече ще загрози фасадата, имам и притеснения относно вятъра, аз съм в люлин планина и да ви кажа на моменти духа като за световно. Покрива е многоскатен сравннително стръмен и не ми се ще да го разбутвам а и не ми се катери по него поне не на този етап.

Искам да попитам с по-малка антена, примерно 60 сантиметра, кои са спътниците на който мога да се надявам при ясно небе и кои при лошо време, дъжд облаци и тнт.

Колко голямо влияние би оказала частична сянка от стрехата на къщата, питам понеже единия ми вариант е да направя монтажа на място където след като с телефона проверих позицията на 1Е в небето леко ми закача стрехата, точката на спътника е видима идеално, просто видеото от телефона показва малко и от стрехата. Мога да кача снимки ако искате.

Също ако някой може да ми каже, след като пристигнат нещата и монтирам антената, към кой спътник трябва да я завъртя в началото, разбирам, че усалс има нужда от начална калибравка към основен спътник, след което ще започне да сканира.

Благодаря предварително.
Отговори с цитат