Виж само едно мнение
  #87  
Стар 05-02-2019
alexandrow alexandrow не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 15
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Продполагам, защото сме сравнително малко хората със собствено оборудване при това към новата позиция и с необходимият hevc хардуер. За съжаление не ми остава моного време да си играя и да тествам различни комбинации.
Сигурно хората са малко, но все пак преди да излъчват не минават ли някакви тестове? При мен на два телевизора, все пак разпространени в България, които работят отлично с HEVC, картина въобще няма от А1 от 39е - само звук. На VU+ Zero4K все пак картина има, но явно от някаква резолюция нагоре става проблем.

Т.е. хората и да са малко, оборудването, което се ползва от такива големи фирми, очаквах да е тествано и да е конфигурирано така, че да е съвместимо поне с всички най-известни марки телевизори на пазара. За VU+ - да речем, че е ОК да не работи, но то е обратното - приемника все пак зацепва в някаква степен, а нормални и сравнително модерни телевизори - не. Това ми се вижда принципно несериозно отношение към клиентите - щом сме малко, да не предлагат CI+ модул. Като предлагат, да бъдат добри да тестват - на сайта им няма и дума за несъвместимост с определени модели телевизори или нещо подобно. Пише да има HEVC, а се оказва, че и да има, може да не работи. Дано го оправят, защото според няма никакъв начин да не знаят за проблема.

Дано и се появи някой колега, който да потвърди, че е възможно да се приемат всички канали нормално с CI+ модул - поне да се ориентираме от какво може да е и къде да се търси проблема, а не да се окаже, че директно са си знаели, че с CI+ няма да работи в общия случай и да не са споменали нищо.
Отговори с цитат