Виж само едно мнение
  #2  
Стар 24-09-2021
батвидинио батвидинио не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 106
Благодари: 3
Получил благодарност:
27 пъти в 19 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angelvarna Вижте мненията
Здравейте,
Това е моята история в развитие след абониране за услугата EON FULL (Интернет 500мбпс + iptv).

До преди този момент бях що-годе щастлив потребител на мобилен абонаментен план от оператора за скромната сума от 31лв/месец. Издаваните фактури бяха сравнително ясно написани, сумите отговаряха на потребеното. Като изключим че първо ми надвзеха едни пари, после ми ги писаха като отстъпка.

Отидох в офис през май месец и подписах договор за EON Full пакета от iptv и интернет 500мбпс, според който трябваше през първите 4 месеца да плащам само 1лв.

И така първата ми фактура за месец май не е 31лв (моб.тел) + 1лв = 32лв, а 60.20лв. Казвам си, сигурно има активационна такса и плащам (във фактурата обаче пише, че активационната такса е напълно приспадната).

Идва следващия месец с фактура не 31+1лв, а 48.77лв. Усъмнявам се и отивам в офиса, където сключих договора да попитам. Оказва се, че човека, който ми е подготвил договора пуснал ИНТЕРНЕТА ОТДЕЛНО ОТ EON FULL пакета, който се предполага, че без интернет не може да върви, и станало пакет в пакета, затова ми е начислявано около 15лв отгоре за два месеца ей така. Променяме договора, и ми обещават, че ще ми направят отстъпка за надвнесените суми. Да ама...2х15лв...

Идва месец юли, фактурата е действително по-ниска и вместо 32лв е 20.95лв, нищо че 32-30лв не прави 21лв.

Идва интересния период: през месец август получавам две сметки. Като едната е кредитна и пише, че получавам кредит от 173лв! Казвам си ей - браво!
Втората сметка обаче е на стойност същата сума и кредита се занулява.
Така че не плащам нищо и си мисля, ето - изравниха работите, най-сетне фактурите ще тръгнат нормално.

Идва днес нова фактура - за месец септември на СУМАТА ОТ 93.66лв.
Е кажете ми сега къде са 40лв (31лв мобилен план + 8лв над неговата такса, за услуги които съм ползвал + 1лв за последния промо месец от EON Full), и къде 93.66лв
И ествествено другото безобразие - получавам като клиент фактура, но нямам възможност да видя никакви детайли за същата поне няколко дни, но бутона "ПЛАТИ СЕГА" свети гордо в синьо!

И сега съм в "прекрасната ситуация" да избирам между:
- да си плащам каквото ми поискат от Вивакома без да знам кое откъде идва и как се изчислява (управителя в офиса, където сключвах договора не успя да проследи и обясни схемите);
- да платя около 1000лв неустойка и да се върна на А1, чиито интернет прекъсва и губи пакети;
- да платя около 1000лв неустойка и да мина на над 2 пъти по-бавен нет на Булсатком, които ги купиха, о! изненада - Виваком.

На повечето хора малко им трябва - лъскави реклами и ...хоп забравят миналото...Някои си смениха имената,логата и какво ли не и пак успяха да залъжат много хора,че са се променили...
Но как не си задавате въпроса - какви разходи биха си покрили с 1 лев такса и защо биха ви давали нещо толкова ефтино...такива балъци ли са...
Радвайте се,докато има малки оператори - останат ли само тези вълци...

Давайте шанс на малките, за да сте добре вие и да спомогнете някой ден тези да не са такъв фактор.
Каквито и пари да наливат в реклами всичко зависи от избора на клиента,а той сам ходи да го доят...вероятно се съветват с прихолози..
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на батвидинио за този полезен пост :
милстан (24-09-2021)